Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Lidé v Pelhřimově mají dobrá srdce. Tři tuny potravin pomohou

Lidé v Pelhřimově mají dobrá srdce. Tři tuny potravin pomohou

Lidé chtějí pomáhat. Je to patrné ze výsledků podzimní Sbírky potravin, kterou před pár dny zorganizovala Charita Pelhřimov. Do jejích skladů přibylo více než tři tuny potravin a drogerie. "Ráda bych pomohla hlavně maminkám, které s láskou pečují o své děti, ale nemají prostředky na to, aby je zaopatřily,“ odpověděla studentka na otázku, na koho při nákupu potravin do sbírky myslela.

Prostřednictvím služeb Charity Pelhřimov její dar právě takovým rodinám pomůže. Materiální pomoc – vydáváná v Pelhřimově ve čtvrtek – je určena lidem v hmotné nouzi. Často jde právě o samoživitele, ale také o lidi bez domova, kteří jsou s blížící se zimou velmi ohroženou skupinou. V posledních měsících navíc klientů Charitní záchranné sítě znatelně přibylo.

Na úspěchu podzimní sbírky mají kromě štědrých dárců značný podíl takřka tři desítky šikovných a obětavých dobrovolníků. „Máme několik stálých a i díky spolupráci s dobrovolnickým centrem Fokusu Vysočina se daří získávat další. Nezřídka oslovený dobrovolník přivede i rodinné příslušníky, to nám velmi usnadňuje práci. A minimální potřebný počet pravidelně doplňují děvčata z výchovného ústavu v Počátkách, přičemž nám spolupráci letos nabídl i janštejnský. Přes tři tuny potravin pak odnosila a dopravila do skladu pelhřimovské Charity Jednotka sboru dobrovolných hasičů Nemocnice Pelhřimov, dalších osm set kilogramů přepravili hasiči pacovští. Před všemi smekáme klobouk a nemůžeme jim ani dost poděkovat,“ doplňuje vedoucí Charitní záchranné sítě Jana Žižková.

Zdroj: Charita Pelhřimov