Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Sbírka potravin byla v Pelhřimově takřka rekordní

Sbírka potravin byla v Pelhřimově takřka rekordní

Jarní Sbírka potravin opět přinesla naději všem potřebným. V Pelhřimově, kde se konala řetězcích Kaufland, Penny Market u autobusové nádraží a Billa, pomohla naplnit sklad Charitní záchranné sítě téměř dvěma tunami potravin. Nyní je tak nyní dostatek zboží pro ty, kteří se ocitli nebo ocitnou v hmotné nouzi. „K překonání rekordu z loňského podzimu nedošlo, přesto se tato sbírka řadí mezi největší. Všem dárcům velice děkujeme, každý dar je důležitý,“ sdělila vedoucí Charitní záchranné sítě Jana Žižková.

Během samotné akce panovala mezi dárci a dobrovolníky příjemná atmosféra. Mezi mnohými z těch, kteří přebírali darované zboží, byla Aneta, Renata a Veronika. V pelhřimovském Kauflandu plné ruce práce. „Nejčastěji nám lidé darují těstoviny, rýži, oleje, pro malé děti pak různé výživy a kapsičky. Mnozí přicházejí pouze kvůli sbírce a předávají nám plné košíky s potřebným zbožím, až pak si jdou udělat svůj nákup,“ sdělily Veronika s Renatou.

S dopravou pomáhal sbor dobrovolných hasičů z Olešné. „Pomoc hasičů je neméně důležitá, děkujeme za nasazení pro dobrou věc,“ pochvaluje si spolupráci Jana Žižková.

Sbírka potravin se koná napříč Českou republikou dvakrát do roka a patří mezi nejrozsáhlejší potravinové sbírky. Vybrané potraviny a drogerie putují buď přímo, nebo prostřednictvím regionálních potravinových bank do odběratelských neziskových organizací, v případě Pelhřimovska například do Charitní záchranné sítě Charity Pelhřimov. Darované zboží pomáhá opuštěným seniorům, matkám samoživitelkám, rodinám v krizi, lidem bez domova nebo lidem s psychickým a tělesným postižením.

Zdroj: Charita Pelhřimov

Sbírka potravin v Pelhřimově

Kaufland 1 160 kg, Penny Market 301,5 kg, Billa 405,5. Celkem 1867 kg.