Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 19°C - jasno

Pelhřimov

Sbírka pohlednic ukazuje přes tři tisíce stadionů

Sbírka pohlednic ukazuje přes tři tisíce stadionů

Muzeum rekordů v Pelhřimově představilo nového českého rekordmana. Pan Rudolf Káva, 76letý senior z Bečova nad Teplou má největší sbírku pohlednic fotbalových stadionů, která čítá 3311 exemplářů ze 145 zemí světa.

Sbírka dokazuje, jakým je fotbal fenoménem. Vzpomenete-li si na kteroukoliv zemi, snad v každé se kopaná hraje. A skoro z každé má sběratel pohled stadionu – od Surinamu, Číny, USA, přes Francouzskou Polynesii až po Irán. „Svému koníčku se věnuje 16 let. Nejvíc má pohlednic z Německa (526), z Francie a z Brazílie. Nechybí samozřejmě legendární Estádio Maracaná v Riu. V úctyhodné kolekci, kterou pan Rudolf dovezl kompletně do Pelhřimova k přepočítání a posouzení, nechybí ani všechny stadiony, na kterých se aktuálně hraje Mistrovství Evropy,“ sdělil prezident Agentury Dobrý den Miroslav Marek.

Sbírka obsahuje řadu zajímavostí. Viděli jste někdy obrázek toho, kde kdysi hrála Sparta či Slavie, nebo o povodních zatopený stadion v Uherském Hradišti, rozestavěný stadion v Berlíně i s jeřáby či fotbalové hřiště se zeleným trávníkem v poušti? Tohle všechno dokládají sběratelovy pohlednice, které jako celek Muzeum rekordů, slavící v neděli 30 let své existence, zapíše do nejnovějšího vydání České knihy rekordů, které vyjde letos na podzim.

Zdroj: Agentura Dobrý den