Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Šance pro psavce. Zapojte se do soutěže gymnázia

Šance pro psavce. Zapojte se do soutěže gymnázia

Neotáčet se… Vybaví se vám něco při spojení těchto dvou slov? Pakliže ano a máte zároveň literárního ducha, můžete se zúčastnit premiérového ročníku LITERÁRNÍ SOUTĚŽE, kterou v místním gymnáziu vyhlásila sekce českého jazyka. „Je určená především pro studenty naší školy, ale zároveň je otevřená prakticky pro kohokoliv,“ vysvětlil za pořadatele učitel Štěpán Lacina.

Zmíněná slova z úvodu jsou tématem letošního ročníku soutěže. Ta byla vypsána pro prózu i poezii. Maximálním rozsah je šest normostran, případně šest básní. Jeden autor může zaslat maximálně dva soutěžní příspěvky. Nutnou podmínkou je držet se tématu, kterým je mnohoznačné spojení slov z úvodu tohoto textu: Neotáčet se. „Co si pod slovy autor představí, už samozřejmě záleží na jeho fantazii a kreativitě,“ neurčil mantinely Štěpán Lacina.

Své práce zasílejte buď na e-mail lacina@gyoa.cz; do předmětu uveďte slovo SOUTĚŽ, nebo je zaneste učitelům češtiny přímo na GY / OA. Toužíte-li po anonymitě, vyšlete své kamarády, a práci můžete podepsat pseudonymem (čili uměleckým jménem). Vítězové získají ocenění v podobě poukázky na nákup ve Vránově knihkupectví v hodnotě 500 korun.

Vzhledem ke spolupráci s pořadateli a zároveň tomu, že se Pelhřimovské noviny dlouhodobě snaží podporovat především mladé autory, budou vítězné příspěvky zveřejněny v našem elektronickém vydání.

Kamil Vaněk