Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 18°C - oblačno

Pelhřimov

V Městských sadech se uskutečnil veletrh volnočasových aktivit

V Městských sadech se uskutečnil veletrh volnočasových aktivit

V sobotu 16. září se v Městských sadech uskutečnila akce Rozhýbejme Pelhřimov aneb Volný čas není nuda. Veletrh volnočasových aktivit pro děti a mládež doplněný netradičními aktivitami a zábavným programem pro celou rodinu navštívil i místostarosta města. „Rád bych poděkoval Hodině H a Radě dětí a mládeže Kraje Vysočina za přípravu této akce. To jsou ti hlavní organizátoři,“ uvedl a dodal: „Poděkování patří i dobrovolníkům, kteří jsou na jednotlivých stanovištích. Přeji vám, abyste ulovili co nejvíce malých i velkých, které se vám povede nadchnout pro činnost, kterou zde prezentujete.“

Akce se uskutečnila už podvanácté a nabídka aktivit byla široká. Pelhřimov se počtem stanovišť stal krajským rekordmanem. „V minulých dnech jsme objížděli kraj, kde se veletrh Volný čas není nuda konal. Ač se mi to neříká lehce, Pelhřimov předstihl i mou domovskou Třebíč. Je tu dvacet jedna stanovišť. To je vůbec nejvíce ze všech měst,“ zmínil Jan Burda, předseda Rady dětí a mládeže Kraje Vysočina.

Účastníci si tak mohli na jednotlivých stanovištích vyzkoušet různé aktivity jako je například – florbal, hokej, basketbal, bojové sporty či moderní deskové hry. Nechyběly lezecká stěna, opičí dráha, stanoviště s úkoly pro nejmenší. Prezentovaly se ZUŠ Pelhřimov, Muzeum Vysočiny, taneční vystoupení předvedl Senior klub Hodiny H. Scházet nemohl ani už tradiční Běh s plyšákem. „Prezentovaly dvě desítky organizací, podle našich odhadů přišlo zhruba tisíc lidí. Z tohoto důvodu se, myslím, jednalo o zdařilou akci,“ hodnotila Iva Maciá ze spolupořadatelské Hodiny H.