Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Šachový turnaj lákal. Zahrálo si ho šest desítek hráčů

Šachový turnaj lákal. Zahrálo si ho šest desítek hráčů

Více než šest desítek hráčů se zúčastnilo už třetího ročníku Pelhřimovského šachového turnaje, který v rámci akce Vysočina v pohybu ve sportovní hale v Nádražní ulici uspořádal oddíl TJ Spartak.  Turnaj byl určen pro registrované i neregistrované hráče, startovné se neplatilo. Zahájení akce se zúčastnil místostarosta Pelhřimova Zdeněk Jaroš, který popřál účastníkům úspěšný turnaj a zavzpomínal na školská léta, kdy také šachy hrával.

Tato akce byla zároveň přihlášena do grantového programu KŠSV „Šachy na Vysočině“ a díky partnerům, kteří přispěli do cenového fondu (Jaroslav Hrala Pelhřimov, ZD Vysočina Želiv a Pelhřimovská sportovní s.r.o.) si soutěžící odnášeli nejenom diplomy, medaile, ale i hezké ceny.

Že šachy spojují generace, dokumentuje i pohled do výsledkové listiny. Na jedné straně je v ní třiaosmdesátiletý čestný člen domácího oddílu Jiří Jiroušek, který mimochodem dokázal uhrát čtyři body a skončil na 25. místě, a pak také teprve žáci základních škol Izabela Hanzalová (Spartak Pelhřimov) a Denis Rod (Batelov).

Vítězem turnaje se stal Roman Vincze. Hráč TJ Jiskra Havlíčkův Brod dokázal získat šest bodů. O půlbod méně se povedlo uhrát Robertu Pavlíčkovi (TJ Jiskra Humpolec) a Janu Divišovi (Gordic Jihlava), kteří doplnili stupně vítězů. Z domácích hráčů nejlepšího výsledku dosáhl Lukáš Kaňka, který se ziskem pěti bodů obsadil devátou příčku.

V kategorii hráčů ročníku narození 2010 a mladších byl nejlepší Tomáš Nguen Tran Hiep z Horní Cerekve (získal 4,5 bodů), čtyři body měli v pořadí druhý Vojtěch Jirák (TJ Jiskra Havlíčkův Brod) a třetí Jakub Havlů (TJ Jiskra Humpolec). Nejlepší umístění z domácích hráčů vybojovala Izabela Hanzalová. Se ziskem čtyř bodů a skončila na pátém místě, v celkovém pořadí to bylo 26. místo. Hezkého výsledku a umístění v první polovině celkového pořadí z pořadatelského oddílu dosáhli tito hráči – Jiří Alinger, Pavel Jurček, Jitka Sokolovská, Luděk Zabloudil, Radim Hejsek, Samuel Matejka, Vojtěch Havel a neregistrovaný hráč Pavel Kiko (Pelhřimov).

Kamil Vaněk