Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 26°C - zataženo

Šachisté uspěli na turnajích

V Náměšti nad Oslavou se uskutečnil krajský přebor v rapid šachu mládeže. Pelhřimov reprezentoval Radim Hejsek – člen šachového oddílu TJ Spartak Pelhřimov z.s. a žák ZŠ Osvobození Pelhřimov. Hrály se dva samostatné turnaje na 7 kol. V turnaji mladších do 12 let vybojoval v kategorii H10 třetí místo s 5 body (2 prohry) a domů si odvážel cenu s diplomem a bronzovou medaili. Celkově se umístil na 12. místě. Má podanou žádost u KM ŠSČR o udělení divoké karty pro mistrovství republiky v rapid šachu, které se bude konat v září.

Ve čtvrtek 22. června pořádal Šachový klub TJ Jiskra Havlíčkův Brod šachový rapid turnaj pro žáky ZŠ a Gymnázia v Havlíčkově Brodě a pro zvané. Mezi pozvanými byli i hráči šachového oddílu  TJ Spartak Pelhřimov z.s. Turnaje pod názvem „Šachový talent 2023“ se zúčastnili Martin Kolman, Jakub Matejka a již zmiňovaný Radim Hejsek. Hrály se také dva samostatné turnaje na sedm kol. Turnaje pro mladší hráče 1. - 5. třída se zúčastnil Radim Hejsek a z devíti hráčů skončil na 2. místě (pouze jedna prohra) a získal stříbrnou medaili. V turnaji pro starší hráče 6. – 9. třída Pelhřimov reprezentoval Jakub Matejka a Martin Kolman. Zde se dařilo Jakubovi a s 5 body (jedna prohra a 2 remízy) se umístil na 3. místě z celkového počtu 18 hráčů. Jeden a půl bodu ho dělilo od stříbrné medaile.