Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 17°C - zataženo

Šachisté pořádali turnaj O Pelhřimovského pěšce

Šachový oddíl TJ Spartak Pelhřimov, z.s. pořádal v sobotu 20. května sedmý ročník rapid turnaje „O Pelhřimovského pěšce“. Turnaje se zúčastnilo 120 hráčů a zahrát si přijeli šachisté nejen z kraje Vysočina, ale i z Českých Budějovic, Vlašimi, Soběslavi, Týna nad Vltavou, Písku, Tábora, Prahy, Lysé nad Labem a Zábřehu.
Pořadatelé přivítali i zahraniční účastníky z Polska a Španělska. Bojovalo se tradičně o pěšce, který byl letos oříškovo-rozinkový od společnosti IBK trade, a.s. Po odehrání všech sedmi kol, než bylo vyhlášení výsledků, bylo připraveno překvapení. Malé slečny z místního oddílu sportovní gymnastiky si pro tento turnaj připravily hezký program, ve kterém ukázaly různé sestavy. Představení bylo krásné a líbilo se.

Následovalo vyhodnocení turnaje. Nejprve byli vyhlášeni nejmladší a nejstarší účastníci. Nejstarším účastníkem byl Jiří Jiroušek z Pelhřimova (82 let). Nejmladší účastnicí byla Elena Dvořáková z DDM Telč a nejmladším účastníkem byl Štěpán Klement z TJ Jiskra Havlíčkův Brod.

Celkovým vítězem turnaje se stal David Brychta st. z Gambitu Jihlava, který uhrál 6,5 bodu (pouze jedna remíza). Po napínavé vítězné partii v posledním kole vybojoval vítězství, získal zlatý pohár a prémiovou cenu, která byla ukryta v hlavičce pěšce – voucher pro dvě osoby ve výši 1000 korun v rekreačním zařízení Želivka s.r.o. Jeho protihráč, pro mnohé favorit turnaje, Lukasz Butkiewicz z Polska se posunul až na 5. místo. Na druhém místě skončila hráčka z Polska Klara Czaplewska se 6,5 body. Třetí místo a bronzový pohár vybojoval Robert Pavlíček z TJ Jiskra Humpolec se 6 body.

Pro nejlepší tři hráče z TJ Spartaku Pelhřimov měli pořadatelé připravené plakety. Nejlepším hráčem, držitelem zlaté plakety a druhým obdarovaným prémiovou cenou (z hlavičky pěšce) byl Jiří Alinger s umístěním na celkovém 9. místě. Poté Pavel Slavík 14. místo a Jan Vyhnálek 18. místo. Z domácích účastníků hezkého výsledku dosáhli i Lukáš Kaňka, Martin Borovjak a Radek Pazderka (všichni 4,5 bodu) s umístěním do 25. místa celkového pořadí.

V Pelhřimově zůstaly jenom tři medaile, které vybojovali Jiří Alinger a Martin Borovjak z TJ Spartak Pelhřimov (oba kat. nar. do 2006 s Elo do 1500) a Izabela Hanzalová v kategorii D10 ze ZŠ Osvobození, Pelhřimov.