Dnes je 13.07.2024

Svátek má Markéta

ikonka pocasi 18°C -

Pelhřimov

Rozhodnou florbalisté? Nesmíme to podcenit, varuje kouč

Rozhodnou florbalisté? Nesmíme to podcenit, varuje kouč

Dnešek už může rozhodnout. Florbalisté pelhřimovského Spartaku vedou v play-down Národní ligy nad Královým Dvorem 3:1 na zápasy. Pokud následující duel, který v hale ZŠ Osvobození začíná v tradičních 19 hodin vyhrají, série skončí. „Chceme to zvládnout. Naším cílem je zajistit si volné Velikonoce, na další zápas do Králova Dvora se nám jet nechce,“ přiznal pochopitelné trenér týmu Jan Koten.

Soupeři už se v průběhu letošní sezony potkali šestkrát. V pěti případech slavil vítězství domácí tým, před týdnem se povedlo Pelhřimovu tuto sérii skončit. V Králově Dvoře - především v důsledku skvělé první třetiny - vyhrál 9:5. Bylo by ale ošidné, myslet si, že je rozhodnuto.

„Králův Dvůr už v minulosti potvrdil, že umí otáčet série. A i v předešlých zápasech nám ukázal, jak je nebezpečný. V okamžicích, kdy jsme trochu povolili, tak toho dokázal mistrně využít. Rozhodně nesmíme nic podcenit,“ varuje kouč.

Nejen příznivý vývoj série má Pelhřimov v zádech. V dnešním zápase se opět opře o podporu fanoušků. Hlediště v předešlých zápasech doslova praskalo ve švech, jiné to nebude i dnes. „Moc nás těší, kolik na nás chodí diváků. I to, že neřeší, jestli se hraje play-off nebo zápasy o udržení. Věřím, že se jim za tuto podporu odvděčíme postupem do baráže a v ní následně uspějeme,“ přeje si Jan Koten.

Kamil Vaněk