Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Rozhodlo prodloužení. Do semifinále už je blízko

Rozhodlo prodloužení. Do semifinále už je blízko

Už jen jeden krok zbývá pelhřimovským hokejistům, aby si vybojovali vstupenku do semifinále play-off Krajské ligy Vysočiny. V sérii s béčkem Velkého Meziříčí už vedou 2:0. Zisku druhého vítězství ovšem předcházel urputný boj, Poutníci odpor soupeře zlomili až v prodloužení. Rozhodující branku na konečných 4:3 vstřelil Ladislav Pospíchal.

„Bylo to nesmírně těžké utkání. O to více mě těší, že jsme ho zvládli,“ oddechl si trenér Jaroslav Bolf. Přiznal, že soupeř vymyslel taktiku, která na jeho tým dlouho platila: „Postavil před nás obranný blok, který fantastickým výkonem podpořil brankář. Hráli jsme neustále do plných, nesmírně těžko jsme se prosazovali.“

Velké Meziříčí navíc bylo i střelecky produktivní. Proto v zápase vedlo 1:0 a 3:2. Pelhřimov vyválčil alespoň prodloužení. „Je znát, že kluci jsou na tom dobře fyzicky. Do soupeře jsme bušili čím dál tím více. O vyrovnání se postaral krásnou střelou od modré Dominik Kasalý,“ uvedl Jaroslav Bolf. V prodloužení už svému týmu věřil: „Náš tlak narůstal, bylo jen otázkou času, kdy se prosadíme. Hodně nám pomohli i fanoušci. Dorazili ve velkém počtu, byli naším dalším hráčem na ledě,“ poděkoval za podporu.

Na odpočinek moc času není. Třetí zápas série se hraje už zítra (úterý od 19 hodin). „Pevně věřím, že se nám povede zvítězit a zajistit si postup do dalšího kola,“ vyslovil přesvědčení kouč Poutníků. 

VELKÉ MEZIŘÍČÍ B – PELHŘIMOV 3:4 pp.
Branky a nahrávky:
24. Sobotka (Pejchal), 35. Hrnčíř (Kuřátko), 38. Hrnčíř (Střecha, Viskot) – 27. Dvořák (F. Kasalý), 33. F. Kasalý (Pospíchal, Martin Hadrava), 53. D. Kasalý (Bříza), 63. Pospíchal. Třetiny: 0:0, 3:2, 0:1 - 0:1. Pelhřimov: Zour - D. Kasalý, Vácha, Port, Glejtek, Šťáva, Pospíchal, Bříza — Votápek, Vrátný, Kochrda, Cejpek, Machovský, Březina, F. Kasalý, Šulák, Dvořák, Vysloužil, Martin Hadrava.

Kamil Vaněk