Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Rodí se hvězda na ostrově Hvězdorozených?

Rodí se hvězda na ostrově Hvězdorozených?

Ve čtvrtek 23. listopadu se na Malé scéně KD Máj konalo „Autorské čtení Jany Kaliny“, bývalého studenta pelhřimovského gymnázia. Této akce jsme se účastnili také my, a i když jsme vůbec netušili, co od dopolední akce můžeme očekávat, naší účasti jsme rozhodně nelitovali.

Prezentaci fantasy a sci-fi knihy Úděl Hvězdorozených odstartoval autor velmi stručným nastíněním děje. Yenkee, jak si sympatický mladík říká, nás nechal nahlédnout pod pokličku svého spisovatelského umění, seznámil nás s prostředím a životem svých smyšlených hrdinů. Autor ale pochopitelně neprozradil vše, to však chápeme jako správný marketingový tah.

V průběhu dopoledne jsme se dozvěděli, jaké slasti, ale i nepříjemnosti přináší život začínajícího spisovatele. Překvapilo nás, jak je časově a v neposlední řadě finančně náročné vydat knihu. V závěru setkání Yenkee odpovídal na naše všetečné dotazy. Atmosféra byla velmi uvolněná, akce se vydařila, o čemž svědčí skutečnost, že si někteří ze zúčastněných knihu začerstva zakoupili, aby si ji nechali podepsat možná příští hvězdou fantasy a sci-fi literatury…?

Celá akce byla zorganizována Mgr. Ivou Babincovou a Mgr. Janou Lukšovou, které přizvaly ke spolupráci Městskou knihovnu Pelhřimov a Kulturní zařízení města Pelhřimov. Pořadatelům se zdařilo vytvořit akci, která měla inspirativní obsah, a odehrávala se v krásném prostředí Malé scény KD Máj. Děkujeme za příjemné dopoledne plné tvůrčí atmosféry.

Studenti 4. A Gymnázia a Obchodní akademie Pelhřimov