Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Rocksession představí místní kapely a také moravské Iron Maiden

Rocksession představí místní kapely a také moravské Iron Maiden

V sobotu 4. listopadu bude patřit KD Máj především rockové muzice. Uskuteční se zde festival pelhřimovských kapel s názvem Rocksession. „Jedná se o tradiční akci, jejíž historie sahá do devadesátých let minulého století. Pro nás jako pro místní kapely vždycky byla svátkem, při níž jsme po klubovém prostředí vystoupili na velké scéně. Byla to příležitost zahrát si při dobrých světlech a kvalitním ozvučení,“ říká Martin Ecler, který v minulosti na festivalu hrál a posléze se začal podílet na jeho pořádání.

Rocksession je především o místních kapelách, ale letos organizátoři sáhli i po otrokovickém uskupení Iron Maiden Moravia Tribute. Věří, že hudební kvalitu večera posune o kousek výše. „Bereme to jako příjemné doplnění programu. Hrají skvěle a jejich zpěvák Václav Kašpar má hlas, který se blíží originálu v podání Bruce Dickinsona,“ chválí muzikantské provedení Martin Ecler.

V rámci večera vystoupí pelhřimovské kapely Initium, Eč, Big Machine, The Revolt a v neposlední řadě i Mramor. Ten se na podia epizodně vrátil po třech desítkách let. „Dali jsme se opět dohromady kvůli padesátinám Dušana Lébla z Apple Juice. Zahráli jsme na jeho akci a pak ještě v Želivě. Moc nás potěšilo, že jsme dostali i pozvání od Kulturních zařízení města Pelhřimova. Na Rocksessionu si zahrajeme moc rádi,“ uvedl zpěvák Martin Dufek.

Hned ale dodal, že ambice Mramoru jsou přece jen jiné než ostatních kapel. „Pro nás se jedná o závěrečnou akci, kterou naše společné působení končíme. Proto prosíme fanoušky, aby nám nedávali hlasy. Soutěže kapel se účastnit nechceme. I kdyby se nám povedlo soutěž vyhrát, žádnou nahrávku už dělat nebudeme. Rádi tuhle možnost přenecháme mladším.“

Jak jsme se už zmínili, Rock session je i soutěžní akcí. Návštěvníci festivalu svými hlasy rozhodnou o kapele, která dostane možnost nahrávky ve studiu. Samotní fanoušci hudby se mohou těšit na místní pivo, které bude díky podpoře Pivovaru Poutník za zvýhodněnou cenu.

Kamil Vaněk