Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 11°C - polojasno

Reparát nevyšel. Florbalisté Spartaku zase v Náchodě prohráli

V Náchodě to pelhřimovským florbalistům nejde. Ve východních Čechách klopýtli už podruhé v této sezoně. Několik týdnů starou prohru z poháru odčinit nedokázali, padli i v utkání o body do tabulky Národní ligy. Spartak nezvládl první dvě třetiny, výsledkem byla prohra v poměru 9:5. V tabulce modrožlutým patří sedmá příčka.

"Byli jsme horším týmem. Náchod nás přehrál ve všech činnostech - v soubojích, v rozehrávkách, byli jsme pomalí," hodnotil zápas trenér Jan Koten. K vydařenější třetí třetině poznamenal: "Opticky to vypadá dobře, vrátili jsme se do zápasu. Z druhé strany za tohoto stavu už soupeř nehrál tak důrazně a tak rychle. Jsme samozřejmě rádi, že jsme nějaké góly dali, ale zápas se rozhodoval v prvních dvou třetinách."

NÁCHOD - PELHŘIMOV 9:5
Pelhřimov pokazil vše hned v úvodu. Domácí dostal do vedení po individuální akci Prause, které po obléhání branky hostů navýšil ve 12. minutě Kříž. Ještě hůře bylo ve 14. minutě, kdy přesilovku využil Macháček. Náchod byl v těchto okamžicích jasně lepší a nic na tom nezměnila ani korekce Mozra. Domácí ostatně do konce třetiny skóre opět upravili na tříbrankový rozdíl.

Druhá dvacetiminutovka nabídla podobný obrázek. S chutí hrající Náchod skóre postupně vytáhl až na 8:1. T

eprve pak se ke slovu dostal pelhřimovský David a nastartoval hosty k lepšímu výkonu ve třetí třetině. V ní se střecky prosadili Vlach a dvakrát Běhounek, takže prohra Spartaku nabrala trochu přívětivější obrázek.

Branky: 5. Prause, 12. a 39. Kříž, 14. a 35. Macháček, 20. Mikšovský, 22. Špaček, 24. Langpaul, 45. Vlášek - 17. Mozr, 40. David, 44. a 59. Běhounek, 50. Vlach. Rozhodčí: Benačan a Šaroch. Vyloučení: 2:1. Využití: 1:0. Diváci: 77. Třetiny: 4:1, 4:1, 1:3.