Dnes je 21.02.2024

Svátek má Eleonora, Lenka

ikonka pocasi 5°C - zataženo

Pelhřimov

Rekordmany roku vyhlásila Agentura Dobrý den v Senátu

Rekordmany roku vyhlásila Agentura Dobrý den v Senátu

Titul Rekordman roku a oficiální certifikáty Muzea rekordů Pelhřimov převzala první část oceněných z rukou představitelů Senátu Parlamentu České republiky včetně předsedy Horní komory Miloše Vystrčila a z rukou představitelů Pelhřimova – města rekordů v zahradním sále Valdštejnské zahrady v Praze (sídle Senátu) ve čtvrtek 25. května. Za Město Pelhřimov se slavnostního aktu zúčastnili místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl. Druhá část dekorování se uskuteční 10. června v rámci hlavního dne 33. ročníku festivalu Pelhřimov – město rekordů na tamním Masarykově náměstí.

Ceny jsou letos udíleny již po jednadvacáté. Pokusů o zápis do České knihy rekordů zaznamenala pelhřimovská Agentura Dobrý den v uplynulém roce přes dvě stě. Z nich mnohé úctyhodné. „Vybrat držitele cen nebylo snadné, svou cenu by si zasloužilo více rekordmanů, než bylo možné ocenit,“ sdělil Miroslav Marek, prezident Agentury Dobrý den.

Obecně se v této souvislosti dá říci, že v naší zemi je řada nadmíru schopných, nápaditých a vytrvalých lidí, kteří jsou skutečnými jedničkami ve svých odvětvích, a to kolikrát i v evropském či světovém měřítku. V některých případech, ale tito rekordmani působí v takříkajíc „malých“, nenápadných oborech a příliš se o jejich odborných schopnostech, nadšení, vědomostech či zarputilosti neví. Smyslem práce pelhřimovského Muzea rekordů je kromě jiného – dávat o takových lidech vědět! Zaslouží si to. Výroční ceny Rekordman roku jsou k tomu jednou z příležitostí.

V Praze ocenění převzala například v kategorii „Rekordy z obcí a měst“ obec Kunratice za akci, která je svého druhu největší v Evropě. V rámci přehlídky Kunratická JamParáda se představilo rekordních 693 marmelád. V kategorii „Muži“ získal certifikát letecký pilot Jiří Pruša za přistání na už více než tisícovce letišť světa. Mezi kolektivy patří primát 19 plavcům z plavecké školy Jiřího Řezáče, kteří dokázali ve dnech 8. – 22. července 2022 uplavat štafetovým způsobem nevídanou vzdálenost 1 000 km a překonat tím dosavadní světový rekord. Do Rekordmanské síně slávy vstoupil historicky nejlepší střelec fotbalové reprezentace Jan Koller.
O kulturní program akce se v krásném prostředí Valdštejnské zahrady postarali interpreti krásné hudby v podání ZUŠ Pelhřimov.