Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Ředitel Nemocnice Pelhřimov končí na vlastní žádost

Ředitel Nemocnice Pelhřimov končí na vlastní žádost

Nemocnice Pelhřimov, příspěvková organizace oznamuje ukončení profesní kariéry Ing. Jana Mlčáka, MBA. Ten po jedenácti letech úspěšného vedení odejde na vlastní žádost k 31. 10. 2023 z postu ředitele nemocnice.

Zanechal nezastupitelnou stopu v péči a provozu nemocnice
Během jeho působení na pozici ředitele došlo k několika klíčovým změnám a inovacím, které výrazně zlepšily kvalitu péče a efektivitu provozu. Ing. Jan Mlčák, MBA, byl hnací silou pozitivního vývoje a jeho práce zanechává trvalý odkaz. Mezi jeho nejvýznamnější úspěchy patří stabilizace ekonomické situace nemocnice, kdy se po nástupu do funkce v roce 2010 úspěšně vypořádal s dluhem organizace ve výši 55 milionů korun. 

Během jeho působení byla zrealizována řada investičních akcí. Například za dokončení rekonstrukce hlavní lůžkové budovy nemocnice obdržela prestižní ocenění "Stavba Vysočiny". Dále došlo k rozšíření rehabilitačního oddělení o lůžkovou část, byla dokončena rekonstrukce oddělení hematologie a transfúziologie a dialyzační stanice. V horní části areálu nemocnice bylo vybudováno místo tehdejší ubytovny parkoviště pro zaměstnance a v této části areálu byla zrekonstruována budova centrálního skladu.  Mezi další významné investiční akce, které se se podařilo zrealizovat, patří zateplení Pavilonu ambulantních služeb, rekonstrukce administrativní budovy, nová výdejna léčiv a nový vjezdový systém nemocnice. 

Velkým úspěchem je výstavba nového, moderního Pavilonu péče o rodinu, který byl slavnostně otevřen letos v srpnu. 

Ocenění za kvalitu péče a podporu zdraví
Díky úspěšnému vedení Ing. Jana Mlčáka, MBA získala Nemocnice Pelhřimov třikrát certifikát kvality péče u Spojené akreditační komise ČR a čtyřikrát titul Bezpečná nemocnice. Zdravotnické zařízení také obdrželo zlaté ocenění v rámci programu Světové zdravotnické organizace (WHO) - Nemocnice podporující zdraví. 

Nemocnice Pelhřimov děkuje Ing. Janu Mlčákovi, MBA, za jeho odhodlání a oddanost během celé jeho kariéry a přeje mu mnoho úspěchů v jeho další životní etapě.

Od 1. listopadu 2023 až do jmenování nového ředitele převezme vedení nemocnice MUDr. Jaroslav Houser, současný zástupce ředitele. 

Ing. Jan Mlčák, MBA
Ředitelem pelhřimovské nemocnice byl jmenován po vyhraném konkurzu v září 2010. Po deseti letech byl uvolněn z funkce k výkonu veřejné funkce starosty Jindřichova Hradce. Na pozici ředitele Nemocnice Pelhřimov se vrátil v listopadu 2022. V době působení v Nemocnici Pelhřimov zastával významné funkce – předseda Asociace krajských nemocnic (2017–2020), člen Rady poskytovatelů zdravotní péče Ministerstva zdravotnictví (2018–2020). Je auditorem a konzultantem Spojené akreditační komise. Za významné dílo, mimořádnou dlouholetou spolupráci a za zásluhy o rozvoj Nemocnice Pelhřimov letos obdržel pamětní medaili MUDr. Jaroslava Pujmana.

Zdroj: Nemocnice Pelhřimov