Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 19°C - jasno

Pelhřimov

Recept na dlouhověkost? Zahrádka s kytičkami

Recept na dlouhověkost? Zahrádka s kytičkami

Krásné devadesáté narozeniny oslavila v uplynulých dnech Františka Jirků z Pelhřimova. Za Město Pelhřimov jí k významnému životnímu jubileu poblahopřáli místostarosta města Karel Kratochvíl a členka Sboru pro občanské záležitosti Dana Bezstarostová. Ti oslavenkyni popřáli pevné zdraví, mnoho spokojenosti a předali květiny a dárkový balíček.

Paní Jirků i ve svém věku oplývá optimismem a humorem. Jen málokdo by této dámě hádal devadesát let. Navzdory vysokému věku je stále aktivní a energická. „Již padesát let se pravidelně s kamarádkami setkáváme v hotelu Slávie,“ prozrazuje s úsměvem. Komunikace s lidmi je pro ni radostí, miluje společnost a dokáže si vytvořit přátelské vazby i pouhým pohledem. „Mám ráda komunikaci s lidmi, miluji společnost – skamarádíme se pohledy,“ říká.

Ačkoliv musela kvůli zhoršenému zraku omezit čtení, které měla dříve velmi ráda, zůstává nadšená pro jiné aktivity. Velmi ráda cvičila a pohyb pro ni zůstává důležitou součástí života. Její dobrou mysl a vitalitu podporuje láska k přírodě a květinám. „Recept na dlouhověkost je zahrádka s kytičkami,“ svěřuje se paní Jirků.
Paní Františka má za sebou i bohatou pracovní kariéru. Čtyřicet dva let pracovala v Modetě, kde byla velmi spokojená. V osobním životě je pyšnou matkou dvou dětí, dcery a syna, a šťastnou babičkou tří vnoučat a tří pravnoučat.

Je skutečně vzorem vitality a optimismu pro všechny kolem sebe. S úsměvem na tváři nás přivítala v krásných šatech a vypadala naprosto úžasně. Její životní příběh je plný zajímavých perliček a inspirativních momentů, její vitalita, optimismus a vášeň pro život jsou obdivuhodné.

Paní Františce přejeme do dalších let jen to nejlepší – hodně zdraví, štěstí, životní pohody a nekonečnou dávku svěžesti. Její příběh nás všechny inspiruje k tomu, abychom žili naplno a s láskou k životu. 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov