Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Radní kraje a města Pelhřimova společně diskutovali o rozvojových záměrech

Radní kraje a města Pelhřimova společně diskutovali o rozvojových záměrech

Rozvojové záměry města a financování, tak to bylo jedním z hlavních témat setkání členů Rady Kraje Vysočina v čele s hejtmanem Vítězslavem Schrekem a radních města Pelhřimova, které se konalo na radnici v úterý 28. února. V úvodu jednání přivítal přítomné starosta Ladislav Med, který pohovořil o prioritních záměrech města. „V letošním roce máme za cíl dokončit projektové dokumentace na rekonstrukci bazénu a vystavení venkovního koupaliště a samozřejmě na ubytovací objekt Sporthotel, nové opláštění obálky budovy zimního stadionu a řešení přilehlých ploch veřejného prostranství v Pelhřimově a vše připravit na roky následující k realizaci dle dostupnosti financí,“ uvedl mimo jiné starosta. „Připravujeme také participativní rozpočet, aby se mohli do rozhodování o městě zapojit i občané,“ doplnil starosta.

Hejtman Kraje Vysočina Vítězslav Schrek uvedl, že stávající setkání jsou velmi důležitá. „Smyslem návštěv je s městy komunikovat a zajímat se o dění a problematiku přímo v místě. Záleží nám na tom, aby se kraj rozvíjel jako region a byly zajištěny hlavní služby pro obyvatele jako je například dopravní obslužnost či zdravotnictví,“ doplnil hejtman.

V rámci setkání se hovořilo také o aktuálních problémech a konkrétních možnostech spolupráce jako je například zřízení mateřské školy v budově bývalé porodnice Nemocnice Pelhřimov či spolufinancování Sporthotelu. Diskusi se nevyhnuly ani dotační tituly, drahé energie, problematika odpadového hospodářství, větrné elektrárny na Vysočině či obchvat Pelhřimova. Jedná se o druhé a podnětné jednání v rámci tohoto krajského volebního období.