Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Projekty obyvatel, jak vylepšit Pelhřimov, byly představeny

Projekty obyvatel, jak vylepšit Pelhřimov, byly představeny

Veřejnost se mohla ve čtvrtek 14. září seznámit s návrhy projektů, které v letošním roce občané zaslali do participativního rozpočtu nesoucího název Společnou cestou. Veřejná prezentace umožnila zhlédnout, jaké zlepšení veřejného prostoru občané navrhují, ale především umožnila diskuzi. Zajímavé projekty představili samotní navrhovatelé, kteří vynaložili snahu a úsilí podílet se na zlepšení Pelhřimova, za což se jim dostalo ze strany Města poděkování v podobě malého dárku.

V letošním roce Pelhřimov poprvé vyčlenil z rozpočtu půl milionu korun na realizaci projektů, které na území celého města včetně místních částí navrhovali sami občané. „Děkujeme všem občanům, kteří se aktivně zapojují a podílí se na zlepšování veřejného prostranství ve městě. Jednotlivé návrhy projektů, kterých je šest, jsou moc pěkné a navíc i rozmanité. O vítězném projektu rozhodnou hlasy občanů v anketě Munipolis, kterou spustíme 1. října 2023,“ vysvětluje místostarosta Karel Kratochvíl.

„Budeme moc rádi, když se my všichni zapojíme do hlasování, protože tu žijeme společně a známe své město, 
i když každý z nás trochu jinak, protože se díváme jinýma očima. Využijte proto prosím možnost ovlivnit, kam se má investovat část rozpočtu Města Pelhřimov,“ vyzývá místostarosta.

Všechny organizátory mile překvapila hojná účast obyvatel a skvělá diskuse. Děkujeme Vám!