Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - zataženo

Pelhřimov

Projeďte se Pelhřimovem rychle, levně a ekologicky. Půjčte si koloběžku

Projeďte se Pelhřimovem rychle, levně  a ekologicky. Půjčte si koloběžku

Léto už je za dveřmi a s ním i chvíle cestování, návštěv. Přijedou za vámi příbuzní či přátelé a vy jim z Pelhřimova budete chtít ukázat co nejvíce? Máme pro vás lepší alternativu, než vyrazit za turistickými cíli v autě a trávit tak čas v dopravních zácpách. Využijte nabídky Turistického informačního centra (TIC) a projeďte se královským městem na koloběžkách. „K dispozici máme čtyři koloběžky pro dospělé a dvě dětské. Půjčujeme je za cenu, která je spíše symbolická,“ uvedla Nela Štěpánková z Kulturních zařízení města Pelhřimova, které TIC provozují.
Půjčit si koloběžku jde opravdu za minimální cenu. Dvouhodinový pronájem vás vyjde na sedmdesát korun. 
K tomu dostanete vše, co pro bezpečné a v mezích možností komfortní cestování po městě potřebujete. Součástí výpůjčky jsou i bezpečnostní přilba, pumpička na dohuštění kol či základní servisní nářadí pro případ nečekaných technických potíží.

„Koloběžky jsme vybírali takové, aby byly vhodné pro jízdu v různých terénech. Bez problémů se s nimi projedete na kostkách po náměstí, asfaltovém povrchu v jeho okolí či kvalitnějších zpevněných cestách. Umožňují tak dojezd k turistickým cílů, které nejsou přímo v centru města,“ vysvětlila Nela Štěpánková. Nabízí se tak nejen návštěvy expozic na Masarykově náměstí, mezi něž patří Vyhlídková věž, MÚZYum Lipských, Muzeum Strašidel, Pelhřimovské peklo či Muzeum rekordů a kuriozit, ale i cílů vzdálenějších jako jsou Tichý mlýn nebo Beachwell.
Koloběžky žluté barvy, pro jejichž pořízení bylo v loňském roce využito dotačních titulů, je možné si i rezervovat v předstihu. „Stačí zavolat našim pracovnicím do turistického informačního centra. Nabízíme i vícedenní výpůjčky,“ uvedla.

Půjčovna koloběžek v TIC Pelhřimov

Ceník: 2 hodiny 70 Kč, 4 hodiny 120 Kč, celý den 200 Kč. Cyklistická přilba 30 Kč, zámek na koloběžku je zdarma. Při výpůjčce se vybírá vratná kauce 1000 Kč. V období od 1. června do 30. září je možné si koloběžky půjčit denně od 9.00 do 12.30 a od 13.00 do 17.00 (v době otevírací doby TIC Pelhřimov). Rezervace koloběžek je možná na telefonním čísle 565 326 924.