Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Program Muzejní noci měnilo deštivé počasí

Program Muzejní noci měnilo deštivé počasí

I přes celodenní nepřízeň počasí se v pátek 24. května uskutečnila Muzejní noc. Všechny pelhřimovské expozice tak otevřely své dveře dokořán a uvítaly zájemce o kulturu. Celým večerem doprovázela hudební vystoupení  Základní umělecké školy Pelhřimov (ZUŠ).

Vydatný déšť, který doprovázel přípravy na Muzejní noc, překazil plány pořadatelů. Ti museli na poslední chvíli náplň koncertů upravit. „Program se změní zásadně. Hodně jsme váhali, jestli sem aranžovat velký dechový orchestr,“ zmínil se před začátkem akce ředitel ZUŠ Jiří Váňa a dodal: „Místo původního orchestru vystoupí menší skupiny, protože je jednodušší je odklidit v případě deště. Program uvnitř ale zůstává nezměněný.“

S úderem šesté hodiny na blízké věži kostela sv. Bartoloměje se návštěvníkům otevřela i nová výstava Muzea Vysočiny s názvem Rychlost a tradice. Expozice zaměřená na motorky zaujala davy lidí. „Výstava se nám moc líbila. Už jsme byli na věži, a ještě navštívíme všechna zbylá muzea,“ zmínil se jeden z návštěvníků. Mezi expozice, které nabídly své prostory návštěvníkům, patřilo například i Muzeum strašidel, MÚZYum Lipských nebo vyhlídková věž na kostele sv. Bartoloměje.

Iva Pacnerová