Dnes je 29.02.2024

Svátek má 

ikonka pocasi 4°C - oblačno

Pelhřimov

Práce u rybníka Stráž pokračují, vyrůstá zde cyklostezka i relaxační zóna

Práce u rybníka Stráž pokračují, vyrůstá zde cyklostezka i relaxační zóna

V okolí rybníka Stráž vyrůstá nová cyklostezka a relaxační zóna. V tuto chvíli probíhá výstavba samotné cyklostezky o šířce tři metry, která je z části finálně upravena asfaltovým povrchem. Část cyklostezky vedoucí po hrázi rybníka stojící na pilotech bude v nejbližší době osazena železobetonovými deskami s kartáčovaným povrchem. V tomto úseku bude cyklostezka zúžena na dva metry a osazena kvůli bezpečnosti oboustranným zábradlím. Za tímto úsekem vzniká nově zpevněná plocha pro invalidní rybáře.

„Přípravy finišují také u výstavby nového veřejného osvětlení, plaveckého mola a mola pro lodičky i mobiliáře. Nově bude na příjezdu z Vlásenické ulice zřízeno parkoviště pro návštěvníky. Nezapomíná se ani na zachycení sedimentu u přítoku rybníka Stráž“, pohovořil o revitalizaci místostarosta Zdeněk Jaroš. „Během stavebních prací se průběžně upravuje okolí. Revitalizaci zakončí výsadba travin a dřevin, které se přirozeně vyskytují v okolí vodních nádrží a toků,“ doplnil místostarosta.

Pokud vše půjde podle plánu, započne napouštění rybníka během července letošního roku. „Městu Pelhřimov se podařilo vykoupit přilehlý pozemek u rybníka Stráž, kde plánujeme další výčet volnočasových aktivit. V současné době také jednáme o výkupu budovy s občerstvením,“ sdělil místostarosta.

Cílem revitalizace tohoto území je vytvoření vhodného místa ke sportu, odpočinku či relaxaci. Jedná se o zónu nedaleko centra města, která bude zajisté využita všemi věkovými kategoriemi. Na své si přijdou všichni návštěvníci.