Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Poutníci derby zvládli. Byl to krásný hokej, říká kouč Bolf

Poutníci derby zvládli. Byl to krásný hokej, říká kouč Bolf

V kalendáři bylo datum 17. listopadu. Tehdy pelhřimovští hokejisté v Krajské lize Vysočiny prohráli naposledy. Od domácího zápasu s Humpolcem táhnou vítěznou šňůru. Tu nepřeťalo ani další derby. Poutníci v odvetě v Humpolci v neděli vyhráli 5:3. „Jsem maximálně spokojený. Kluci podali výborný výkon, byl to krásný hokej,“ radoval se trenér Pelhřimova Jaroslav Bolf.

Jeho týmu vyšel úvod. Po dvou trefách Marka Hadravy a jedné Cejpka to bylo v polovině utkání 3:0. Pak se sice rozstříleli i domácí, ale o nějakém obratu nemohla být ani řeč. „I když jsme góly dostali, dá se říci, že jsme utkání měli pod kontrolou. Dvakrát jsme inkasovali v oslabení, ve hře pěti proti pěti jsme měli neustále navrch,“ míní kouč. Pomohl k tomu i fakt, že tým už byl prakticky kompletní. Improvizovat se muselo jen ve druhé pětce.

Do konce základní části Krajské ligy zbývají dvě kola. Pelhřimov v pátek hostí Velkou Bíteš a v neděli 25. února končí v Ledči nad Sázavou. Jelikož jsou oba protivníci v suterénu tabulky, měli by Poutníci minimálně udržet současnou druhou příčku. „Pro nás by to byla dobrá výchozí pozice do play-off. Až do finále bychom začínali série doma,“ připomenul Jaroslav Bolf.

Netají se tím, že ve finiši sezóny má ty nejvyšší cíle. „Věřím, že se do finále dostaneme. Tým má na to dostatečnou kvalitu a hlavně kluci jsou neskutečně pracovití. Říkám to pořád, ale na první pohled je vidět, jak moc chtějí něčeho dosáhnout,“ vyjádřil se.

Kamil Vaněk