Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Potřebujete dárek pro své blízké? Zkuste zajít do Íčka

Potřebujete dárek pro své blízké? Zkuste zajít do Íčka

Turistické informační centrum (TIC), které sídlí na Masarykově náměstí, slouží prioritně jako zdroj informací nejrůznějšího charakteru. Nejen informace si ale z domu č. p. 10 můžete odnést. „Pro místní i návštěvníky města máme připraveno řadu předmětů, publikací i produktů, které mohou posloužit jako milý dárek při návštěvách nebo i pod stromeček,“ uvedla Nela Štěpánková, vedoucí oddělení cestovního ruchu Kulturních zařízení města Pelhřimova.

Nejprve zmiňme knižní publikace. Žhavou novinkou je titul Pelhřimovsko nadhledem. Jedná se o nejaktuálnější fotografický obraz Pelhřimovska z ptačí perspektivy. Autorem je Vladimír Kunc. K dostání je i kniha o Jaroslavu Bendovi Život zasvěcený restaurování.

Pokud hledáte dárek pro děti, určitě nic nezkazíte, když sáhnete po Malované mapě Pelhřimovska. „Z ručně malované mapy i ti nejmenší rychle vyčtou, kde se v okolí našeho města nacházejí hrady, zámky, přírodní zajímavosti i jiné výletnické atraktivity,“ představuje produkt.

Pokud budete chtít zahnat nudu, je dobrou volbou hra Tripper Pelhřimov. „Umožňuje poznávání města bez mobilního telefonu. V dnešní době se jedná o neotřelou alternativu, jak poznat zajímavosti Pelhřimova. V rámci hry se luští i šifra,“ informuje Nela Štěpánková.

Nestihli jste některý z MINI jarmarků? Nebo vám produkty od řemeslníků a výrobců došly a další trh je zatím nedohlednu? V TIC Pelhřimov můžete vybrané zboží nakoupit celoročně. „Máme paštiku z farmy Častrov, ochucené medy z včelařství Nová Buková, kvítí a směsi z Květinové farmy v javorové aleji nebo pomazánky Seneb ze Starého Pelhřimova. Produkty samozřejmě dají kombinovat, což může posloužit jako krásný dárek pod stromeček,“ dává tip.

Veškeré zboží, které je k dostání v TIC Pelhřimov, můžete objednávat i prostřednictvím eshopu. Najdete ho na adrese: www.pelhrimakshop.cz

Kamil Vaněk