Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Prostě poslouchám své tělo, říká Zdeněk Rozkošný

Prostě poslouchám své tělo, říká Zdeněk Rozkošný

Krásné devadesátiny oslavil v uplynulých dnech Zdeněk Rozkošný z Pelhřimova. K významnému životnímu jubileu mu přišel za pelhřimovskou radnici poblahopřát i místostarosta Zdeněk Jaroš, který oslavenci popřál pevné zdraví, mnoho spokojenosti a předal květiny a dárkový balíček. Zdeněk Rozkošný žije spokojeně v Domově důchodců Proseč-Obořiště, a tak se ke gratulaci s přáním a dortem připojili mimo jiných také ředitel organizace Richard Havel a vedoucí sociálního úseku Blanka Zemanová. Ti připravili Zdeňku Rozkošnému oslavu, jak se patří – chlebíčky, zákusky, káva a nechybělo ani pivko, které si oslavenec pochvaloval. Zazněl i narozeninový popěvek Živio, živio za doprovodu harmonikářky, která po celé odpoledne hrála a zpívala písně na přání nejen panu Rozkošnému, ale i dalším oslavencům z domova.

Devadesát let je opravdu úctyhodný věk, který si zaslouží náležitý obdiv. A jaký je recept na dlouhověkost? „Střídmost v jídle a pití, prodlužuje živobytí. Toho se držím a musím říci, že to funguje,“ prozradil návod pan Zdeněk.  „Zkrátka poslouchám své tělo. Nejraději jím roštěnou a segedínský guláš s knedlíkem,“ dodal s úsměvem. „Žije se mi v domově dobře, jsem spokojený, péče je výborná a na nic si nestěžuji. Nemohu už žít doma z důvodu snížené soběstačnosti, ale na světě jsem rád,“ těší se ze života.

Zdeněk Rozkošný má dva syny, dva vnuky a jednoho pravnuka. Čtyřicet let pracoval v Agrostroji. Ve volném čase velmi rád zedničil a zahradničil, na což s chutí vzpomíná. 

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov