Dnes je 27.07.2024

Svátek má Věroslav

ikonka pocasi 28°C - oblačno

Porážíme se dětinskými chybami, zlobí se trenér fotbalistů Zeman

Ani druhý divizní zápas fotbalistům Pelhřimova body nepřinesl. Nováček soutěže prohrál 5:0 v Novém Městě na Moravě. O všem podstatném rozhodla poslední čtvrthodina prvního poločasu, kdy hosté inkasovali čtyři góly. „Porážíme se dětinskými chybami a nedůrazem. To je něco, co do této soutěže nepatří,“ sáhl ke kritice do vlastních řad trenér Richard Zeman a dodal: „Půl hodiny se držíme našeho herního konceptu, soupeře k ničemu nepustíme. Pak si necháme dát tři góly po rozích a čtvrtý, který to před přestávkou podtrhl, jsme dostali po hrubé chybě.“

NOVÉ MĚSTO N. M. – PELHŘIMOV 5:0
Půl hodiny se hrálo bez větších šancí na obou stranách. Za zmínku stojí jen bomba Homolky, kterou domácí gólman Šmída vytěsnil na roh. Ve 30. minutě se Nové Město radovalo poprvé, když po rohu Nečase skóroval hlavičkující Dobrovolný. Rohové kopy Nečase na Pelhřimov platily. Na 2:0 zvýšil hlavičkující Batelka, třetí gól domácích přidal ve 40. minutě Jícha. Aby toho nebylo málo, tak v poslední minutě první půle zaúřadoval Partl, který se nejlépe zorientoval při závaru na hranici šestnáctky a překonal Lešku po čtvrté.

Po přestávce už se zápas spíše jen dohrával. Hosté si renomé nevylepšili, o výsledkovou korekci usilovali marně. Výhru Nového Města pečetil v 58. minutě Jícha, když těžil z průnikové přihrávky střídajícího Pulkrábka.

Góly: 30. Dobrovolný, 35. Batelka, 40. a 58. Jícha, 45. Partl. Rozhodčí: Machorek. ŽK: 1:1. Diváci: 305. Poločas: 4:0. Pelhřimov: Leška – Vacek (66. Šmíd), Zacha (80. Tesař), Homolka, Smejkal, Morava (46. Niederle), Hotovec, Viktora (46. Fikar), Fialka, Poul, Honzl (66. Vopálenský).