Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Pomoc z Tříkrálové sbírky provází i podpora sociální pracovnice

Pomoc z Tříkrálové sbírky provází i podpora sociální pracovnice

Dárci, kteří v uplynulých týdnech opět překvapili svou štědrostí a chutí pomáhat druhým, si zaslouží vědět, kam jejich peníze darované do tříkrálových pokladniček dále putují. Často zlepšují situaci rodin, kde by jinak finančními problémy rodičů trpěly i malé nebo dospívající děti.

Maminka pěti kluků, se kterou v charitním KLÍČI – Centru pro rodinu spolupracují už čtvrtým rokem, se sociální pracovnici Michaele Bezděkové svěřila se svou starostí, že nemá z čeho zaplatit členské příspěvky fotbalovému klubu, kde její chlapci hrají. „Oslovila jsem jejich trenéra a zjistila, že jim fotbal opravdu jde. Usoudila jsem, že je kluky, kteří by jinak neměli daleko k lumpárnám, potřeba podpořit v něčem, co má smysl a v čem vynikají,“ vysvětluje Míša, proč mamince doporučila zažádat si o příspěvek z Tříkrálové sbírky. Žena samoživitelka je momentálně na rodičovské dovolené a rodina má za sebou několikeré stěhování. Pracovnice KLÍČE je aktivně podporuje v tom, aby se z neutěšených podmínek konečně vymanili.

Peněžní pomoc z darů do kasiček Kašpara, Melichara a Baltazara čerpala i dívka, která potřebovala nové dioptrické brýle. Má několik sourozenců a oběma jejím rodičům zůstaly po těžké nehodě závažné zdravotní problémy, proto se rodina ocitla ve špatné finanční situaci.

Třetí z nejčerstvějších příběhů pomoci je příkladem toho, že ne všechny mají konec, v jaký druzí doufají. Žena samoživitelka po smrti své matky nedokázala s penězi dobře hospodařit. Jen díky příspěvku z Tříkrálové sbírky přečkala se svými dvěma dětmi zimní období v teple a syn měl ve škole zaplacené obědy. Dlouho nemohla najít práci, a když, tak jenom brigády, ze kterých nic neušetřila. „Teď je matka v azylovém domě a syn byl svěřen do péče její sestry. Veselejší jsou alespoň vyhlídky na další život dcery, která se nedávno také stala maminkou. Nechce kráčet ve šlépějích své matky a intenzivně na sobě pracuje. Snažíme se jí v tom být oporou,“ doplňuje Míša.

Zdroj: Charita Pelhřimov