Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - polojasno

Pelhřimov

Pojďte a změňte své okolí. Zapojte se do projektu Společnou cestou

Pojďte a změňte své okolí. Zapojte se do projektu Společnou cestou

Společnou cestou je projekt participativního rozpočtu, tedy možnost pro občany zapojit se do rozhodování o části rozpočtu města. V případě Pelhřimova se jedná o částku půl miliónu korun. Do 30. června mohli občané Pelhřimova posílat návrhy a projektové záměry. Od 1. do 22. října se uskuteční hlasování o projektech, které budou realizovány. Nicméně v tuto chvíli patří poděkování všem jedenácti předkladatelům, že si našli čas 
a zpracovali projektové záměry.

Do veřejného hlasování pokračuje šest projektů. „Právě jim bude věnován společenský večer na malé scéně kulturního domu Máj, kde všechny zmíněné projekty sami předkladatelé blíže představí,“ informovala Petra Matoušů z Městského úřadu. Společenský večer se uskuteční ve čtvrtek 14. září od 17 hodin.

„Ani zbylých pět projektů nepřišlo nazmar, ale budou zakomponovány do vznikajících územních studií. Většinou se jednalo o novou vybavenost v Městských sadech nebo u rybníka Stráž,“ doplnila. V případě obou těchto lokalit jsou aktuálně zadány studie proveditelnosti, aby všechny prvky a požadavky aktivních i odpočinkových činností byly v souladu. Nápady byly předány zpracovatelům studie, kteří vyberou vhodné umístění a podobu prvků.

„Nás i předkladatele projektů potěší, když na prezentaci dorazíte. Není totiž nic horšího než obhajovat něco, 
do čehož jste vložili své srdce, před prázdným sálem,“ zve na představení projektů místostarosta Karel Kratochvíl.