Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Pocitová mapa se vrací na Masarykovo náměstí

Pocitová mapa se vrací na Masarykovo náměstí

Pocitová mapa, oblíbená mezi občany Pelhřimova, se opět vrací na náměstí v době konání MINI jarmarku, který mohou všichni navštívit dne 11. května. Tato mapa poskytuje občanům příležitost vyjádřit své názory a pocity ohledně témat týkajících se například dopravy a všeho, co se líbí nebo nelíbí ve městě.

Od 9 do 13 hodin budou mít návštěvníci MINI jarmarku možnost přispět svými názory a zkušenostmi k rozvoji města. Pomocí barevných štítků a popisků mohou označit místa, která považují za problematická, nebo naopak za pozitivní. Tato aktivita pomáhá městu lépe porozumět potřebám a preferencím občanů a přispět k plánování budoucích zlepšení veřejného prostoru a třeba právě i dopravy.

Kromě toho budou mít účastníci MINI jarmarku možnost získat informace k participativnímu rozpočtu „Společnou cestou 2024“. Tato iniciativa umožňuje občanům zapojit se do rozhodování o části veřejného rozpočtu a předkládat návrhy na projekty. To je skvělá příležitost pro občany aktivně se podílet na formování budoucnosti Pelhřimova.

„Na květnovém minijarmarku nás bude hlavně zajímat téma dopravy, a to jak automobilové (včetně dopravy v klidu), tak pěší či cyklodopravy. Není to téma bez kontroverze, ale pro nás všechny nesmírně aktuální,“ pozval občany místostarosta Karel Kratochvíl.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov