Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Pocitová mapa pomůže při plánování investic

Pocitová mapa pomůže při plánování investic

Lidé v loňském roce příležitostně zaznamenávali do pocitové mapy místa, která v Pelhřimově mají rádi, nebo která by proměnili či zvelebili. K dispozici měli mapu města, která sloužila jako podklad pro sběr dat. Jedná se o další nástroj participativního plánování veřejných prostor, který nabízí občanům možnost aktivně se zapojit do sběru informací a názorů na lokality, v nichž například bydlí.

„Výsledky pocitové mapy využijeme jako podpůrný podklad nejen pro plánování investičních akcí. Informace a názory občanů jsou pro nás velmi cenné a je nám ctí se s vámi setkávat. Veškeré podněty, připomínky či pochvaly jsme pečlivě zaznamenali a projednali. Není bohužel v našich silách vyhovět všem požadavkům, ale některé samozřejmě realizujeme co nejdříve,“ uvedl místostarosta Karel Kratochvíl a dodal: „Občané nám vlastně sdělili pocit, který v nich dané místo, které označili v mapě, vyvolává. Pocit a prostor jsou totiž velmi propojené, jelikož každé místo vyvolává v lidech něco jiného, a právě to nás zajímá. A nám to dost pomůže,“ doplnil místostarosta.

Pocitová mapa bude fungovat i v letošním roce a intenzivněji. Poprvé se objeví u informačního stánku města Pelhřimov na Velikonočním MINI jarmarku v sobotu 23. března na Masarykově náměstí. „Občané si mohou ke stánku přijít třeba jen tak popovídat. Zároveň se mohou vyjádřit k budoucnosti využití prostor OC Vysočina, kdy své názory mohou prodiskutovat s odborníky,“ vyzývá občany místostarosta. Představitelé města chtějí být k dispozici občanům blíže nejen v prostorách radnice a v pracovní dny.

V loňském roce lidé zaznamenali do pocitové mapy sedm pochval na zeleň, květnaté louky a kulturu ve městě. Drobných podnětů na zlepšení či doplnění laviček a úpravy zeleně bylo zaznamenáno jedenáct, tyto podněty již byly realizovány. Dalšími připomínkami, kterých bylo 42, se vedení města bude postupně zabývat v rámci koncepcí, studií či projektových dokumentací. Co se týká ankety hlasování v systému Munipolis o projektech participativního rozpočtu Společnou cestou, bylo podáno celkem 36 podnětů k řešení či zamyšlení.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov