Dnes je 09.05.2024

Svátek má Ctibor

ikonka pocasi 16°C - jasno

Po šoku v úvodu přišel obrat. Florbalisté vyhráli v Benešově

Naděje na postup do play-off Národní ligy žije. Florbalisté pelhřimovského Spartaku vyhráli v Benešově. Poslední tým tabulky ale doslova zdolali. Po nepovedeném vstupu do zápasu dlouho otáčeli skóre. „Tři body jsme vybojovali. Na obou stranách bylo dost nepřesností. My jsme ve druhé třetině nepřidali další branky, takže jsme skóre otáčeli až v té poslední,“ ohlédl se za utkáním trenér Jan Knězů.

Jak už bylo řečeno, Pelhřimovu se začátek hrubě nepovedl. Benešov dostal po standardce do vedení Šimek, v 7. minutě to bylo zásluhou Půlpána už 2:0. Naštěstí v závěru třetiny chybovali domácí při střídání a Vít Papež snížil. Domácí ještě jednou vedli o dvě branky. Ve 26. minutě ukázal obrovský důraz na brankovišti Půlpán a bylo to 3:1. Pelhřimov se ale postupně lepšil a do konce druhé části dokázal alespoň srovnat. Nejprve se do listiny střelců zapsal Blažek, ve 36. minutě po přihrávce Zrzavého upravil na 3:3 Knězů.

S obratem skóre to ale tak snadné nebylo, protože poslední část začala pro hosty šokem. Vedení Benešovu vrátil Garreis. Pak už ale do černého mířili jen pelhřimovští střelci. Při přesilovce se prosadil Vít Papež, o zisku tří bodů rozhodl v 57. minutě Kysela. Benešov sice ještě zkusil power play, ovšem Domkář v pelhřimovské brance už nekapituloval.

BENEŠOV – PELHŘIMOV 4:5
Branky: 2. Šimek, 7. a 26. Půlpán, 42. Garreis - 20. a 53. Vít Papež, 34. Blažek, 36. Knězů, 57. Kysela. Rozhodčí: John a Kněžík; vyloučení: 3:3, navíc Mozr (Pelhřimov) OS. Využití: 2:1. Diváci: 15. Třetiny: 2:1, 1:2, 1:2.