Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Po městě na kole. Od května se budou zase sdílet

Po městě na kole. Od května se budou zase sdílet

Pelhřimov se chystá na novou vlnu cyklistické mobility. Od 1. května budou lidé opět k dispozici padesát sdílených kol ve dvaceti strategicky rozmístěných stanicích. Místní i turisté tak budou moci využívat tuto ekologickou 
a zdravou formu dopravy, která zároveň pomůže snižovat dopravní zátěž a zlepšovat ovzduší ve městě. 
Aby byla služba co nejdostupnější, díky finanční podpoře Města Pelhřimov budou mít všichni obyvatelé a návštěvníci města patnáct minut na každou jízdu zdarma. Následně  se bude uživatelům účtovat standardní sazba 25 Kč za každých dalších třicet minut jízdy. Tato nabídka je dostupná všem obyvatelům i návštěvníkům, kteří se rozhodnou využít této moderní formy dopravy.

Loňský zkušební provoz sdílených kol v Pelhřimově byl úspěšný a získal si velkou popularitu mezi obyvateli.
„Je skvělé vědět, že občané a návštěvníci Pelhřimova minulý rok sdílená kola hojně využívali. Najezdili přes sedm tisíc kilometrů. Jezdili do práce, do školy, za zábavou či se jen rychleji přesouvali z místa na místo, a ušetřili přibližně tunu oxidu uhličitého, pokud budeme brát cestu na kole jako alternativu auta. Hlavně ale sportovali a tím dělali něco pro sebe,“ zhodnotil využívání kol místostarosta Karel Kratochvíl.

Na základě této pozitivní zkušenosti se město rozhodlo pokračovat v podpoře cyklistické mobility i v letošním roce. Výběrové řízení na poskytovatele služby nazvané „Bikesharing v Pelhřimově 2024-2026“ vyhrála na tři roky společnost nextbike Czech Republic s.r.o. Pro obyvatele i návštěvníky, kteří již v loňském roce využívali sdílená kola, se nic nemění a od 1. května mohou kola využívat nadále. Aplikace nextbike zůstává stejná.

Proces půjčení kola je jednoduchý
Stačí si stáhnout zdarma aplikaci nextbike, aktivovat účet a najít volné kolo v blízkosti. Po načtení QR kódu na kole se automaticky odemkne zámek a jízda může začít. Pro správné ukončení výpůjčky je kolo třeba vrátit do jedné ze stanic nextbike, které jsou vyznačené v aplikaci nebo na webu.                  

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov