Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Play-off začíná. V cestě stojí béčko Velkého Meziříčí

Play-off začíná. V cestě stojí béčko Velkého Meziříčí

Jsou tu zápasy, které určí, zda byla sezona úspěšná či nikoliv. Play-off hokejové Krajské ligy Vysočiny začíná. Pelhřimov ve čtvrtfinále narazí na béčko Velkého Meziříčí. První zápas série, hrané na tři vítězná utkání, je naplánovaný na dnešní večer. Od 19 hodin v něm budou mít výhodu domácího prostředí pelhřimovští Poutníci.

Ti také platí za velkého favorita série. Základní část končili třinácti vítěznými zápasy v řadě. „Tým máme velmi silný. Vždyť jsme dokázali dotáhnout bodovou ztrátu na Moravské Budějovice. Na druhé příčce jsme skončili jen zásluhou horší bilance vzájemných zápasů a skóre,“ připomenul kouč Jaroslav Bolf.

Nálepku favorita bere, ale zároveň hodlá zůstat ostražitý. „S Velkým Meziříčím Pelhřimov v úvodu sezony jednou prohrál, ale to jsem ještě nebyl u týmu. A podle jednoho vzájemného zápasu se těžko něco předpovídá. I když jsme tehdy měli jasně navrch,“ zmínil divokou přestřelku 10:7 před vánočními svátky.

Pelhřimov moc stál o to, aby sérii začínal doma. To se mu splnilo a trenér Jaroslav Bolf tak může vyslal vzkaz směrem k fanouškům:. „Kluci poctivě makají, věřím v úspěch. A taky věřím, že odměníme naše fanoušky. Hlavně pro ty to hrajeme.“

Termíny čtvrtfinále play-off

1. zápas: Pelhřimov – úterý 27. února v 19.00, 2. zápas: Velké Meziříčí – neděle 3. března v 18.00, 3. zápas: Pelhřimov – středa 6. března v 19.00, (4. zápas: Velké Meziříčí  - neděle 10. března v 18.00, 5. zápas: Pelhřimov – středa 13. března v 19.00).

 Kamil Vaněk