Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Platby za parkování u OD Vysočina přijme automat

Platby za parkování u OD Vysočina přijme automat

Parkoviště v ulici Dr. Tyrše po ulici Solní v rozsahu dopravního značení a v ulici Solní u obchodního domu Vysočina dozná od 1. května změn. Tato změna vzniká v důsledku převzetí provozování parkoviště městem a přináší s sebou řadu výhod a změn pro uživatele parkoviště. Jednou z klíčových změn je způsob platby. Namísto tradičních papírových parkovacích lístků a placení osobě, která parkoviště hlídala, bude parkovné hrazeno přímo pomocí parkovacího automatu. Tento moderní způsob platby přináší rychlejší a pohodlnější proces pro uživatele, kteří si budou moci vybrat délku parkování a snadno zaplatit potřebnou částku.

Cenová struktura parkování zůstává přehledná a srozumitelná. Za každou započatou hodinu parkování bude účtováno 30 korun. Avšak existuje i možnost zdarma parkovat, a to v pracovní dny od pondělí do pátku od 18:00 do 6:00 hodin, a o víkendech od soboty od 12:00 hodin do pondělí 6:00 hodin. Tato výhoda by měla přispět k rozšíření možností pro návštěvníky města, zejména v dobách, kdy je méně intenzivní pohyb vozidel.

Cílem této změny není pouze modernizace způsobu placení, ale také zlepšení organizace a efektivity využívání parkoviště. Snaha je minimalizovat problémy s hledáním parkovacího místa a zajistit, aby parkoviště sloužilo všem uživatelům co nejefektivněji.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov