Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 20°C - oblačno

Pelhřimov

Pískové hřiště získalo na kráse. Je k dispozici veřejnosti zdarma

Pískové hřiště získalo na kráse. Je k dispozici veřejnosti zdarma

Pelhřimovští mají k dispozici další sportoviště, a opět zdarma. Po atletického oválu a hřišti Kalvárie Pelhřimovská sportovní s.r.o. ve stejném režimu nabízí možnost sportování i na pískovém hřišti ve svém areálu v Nádražní ulici. 
Hřiště v průběhu jara a léta prošlo výraznou renovací. „Veřejnost sice měla na hřiště volný přístup již dříve, ale protože bylo hřiště dlouhé roky zanedbávané, tak ho popravdě mnoho nevyužívala. Proto jsme na něj nyní zaměřili svoji pozornost a dali ho zase do kondice. Velmi nás těší, že se nám to podařilo výhradně vlastními silami,“ vysvětlil jednatel společnosti Martin Mareš.

Sportoviště leží v těsném sousedství říčky Bělé. Její břeh byl hustě zarostlý náletovými dřevinami. Pracovníci Pelhřimovské sportovní vše prořezali a vyklestili. Další práce se týkaly nového oplocení hřiště. „Odstranili jsme staré zrezlé výplně plotů, zrenovovali sloupky a provedli montáž nového pletiva a navíc jsme nad pletivo instalovali ještě nové záchytné sítě. Plot směrem k volejbalovým kurtům byl dvojitý, proto jsme se toho starého zbavili,“ uvedl.

Mezi zázemím volejbalistů a pískovým hřištěm vznikl nový travnatý pás. Ten je vyhotoven tak, aby se trávník dal bez problémů udržovat pomocí techniky. Samotné hřiště dostalo zčásti nový povrch. „Na hřiště jsme navezli nový písek. Samozřejmě víme, že na povrch sportoviště nelze použít jen tak ledajaký písek, takže naše volba padla na speciální písek, který je určen přímo pro sportovní povrchy tohoto typu,“ zdůraznil Martin Mareš. Hřiště získalo na atraktivitě vzhledu a je k dispozici veřejnosti zdarma. Jeho provoz funguje v podobném módu jako hřiště Kalvárie a atletický ovál. „Hřiště je dopoledne využívané převážně školami, veřejnost na něj chodí hlavně odpoledne a o víkendech,“ informoval.

V bezprostřední blízkosti se nacházejí i dvě parkoviště. Parkování na nich bylo obtížné, protože na nezpevněném povrchu se po dešti tvořily kaluže. Pracovníci Pelhřimovské sportovní nevyhovující povrch zpevnili tzv. škrabankou. „Bereme to jako rozumné řešení, které je určitým kompromisem. Investovat do nového asfaltového povrchu by teď nemělo smysl, protože v dohledné době se počítá s rekonstrukcí Sporthotelu a zimního stadionu a pod povrchem parkovacích ploch povedou nové inženýrské sítě,“ vysvětlil.

„Rozhodně se nechci opakovat, ale je vidět, že Pelhřimáci mají o volný přístup ke sportovištím zájem a jsme za to opravdu rádi, protože se pak věci nedělají jen tak naoko, ale dělají se opravdu pro lidi, a díky tomu pak má ta naše práce smysl. To je doopravdy ta nejlepší motivace“, uzavírá rozhovor s úsměvem Martin Mareš. 

Kamil Vaněk