Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Pil alkohol, boural a odešel od nehody

Pil alkohol, boural a odešel od nehody

V neděli 10. září po třetí hodině ranní došlo na křižovatce silnice I/19 se silnicí I/34 v katastru obce Pelhřimov k dopravní nehodě. Řidič jedoucí od Pelhřimova s osobním vozidlem Škoda chtěl odbočit vpravo směrem na Humpolec, nezvládl řízení, vyjel mimo vozovku, kde se střetl s dopravním značením a se svodidly. Vozidlo pak skončilo v do silničním příkopu.

Řidič i se svým spolujezdcem z místa dopravní nehody odešli. Následně byli oba muži policejním psovodem vypátráni v blízkém okolí. Při dopravní nehodě došlo k lehkému zranění spolujedoucího, který byl ošetřen a následně převezen zdravotnickou záchrannou službou do pelhřimovské nemocnice.

"Provedenou dechovou zkouškou policisté naměřili řidiči hodnotu 1,49 promile alkoholu. Přítomnost alkoholu u řidiče potvrdila i opakovaná zkouška. Následně se řidič podrobil lékařskému vyšetření spojenému s odběrem krve v nemocničním zařízení. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Místo nehody ohledali a zadokumentovali," sdělila mluvčí Krajského ředitělství Policie Kraje Vysočina Michaela Lébrová. Při dopravní nehodě vznikla předběžně vyčíslená škoda za 156 tisíc korun. Dopravní nehodu policisté prověřují.