Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 17°C - oblačno

Pelhřimov

Pelhřimovský park mezi školami soutěží o ocenění

Pelhřimovský park mezi školami soutěží o ocenění

Svaz zakládání a údržby zeleně & Společnost pro zahradní a krajinářskou tvorbu vyhlašují soutěžní přehlídku PARK ROKU 2023, do které je nominován také pelhřimovský PAKR MEZI ŠKOLAMI v ulici Jirsíkova. Prostor parkového náměstí se nachází v těsné blízkosti historického centra města Pelhřimov, v místě mezi dvěma školami – rondokubistickým gymnáziem a budovou obchodní akademie. Původně málo přehledné a obtížně prostupné území se změnilo v prostor, který má potenciál stát se důležitým centrem městského života. Dejte hlas tomuto krásnému parku, který přináší komfortní zázemí nejen pro studenty ale i širokou veřejnost. Tento veřejný prostor také umožňuje konání společenských a kulturních akcí, setkávání či obyčejné posezení.

Soutěžní přehlídka Park roku 2023 je příležitostí prezentovat kvalitní díla zahradní a krajinářské tvorby odborné i laické veřejnosti, protože třicítka přihlášených děl je představena na webovém portálu www.parkroku.cz. Od 15. září do 15. října mohou lidé svým hlasováním rozhodnout, které z nich získá Cenu veřejnosti.

Jak tedy správně hlasovat?
Hlasující může dát svůj hlas i více parkům a přidělit parku dle svého uvážení jednu, dvě nebo tři hvězdičky. Pořadí parků, v jakém se zobrazují na webové stránce www.parkroku.cz, se neustále mění, aby žádný park nebyl v průběhu hlasování zvýhodněn.