Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Pelhřimovské taekwondistky sbírají medaile na světových soutěžích

Pelhřimovské taekwondistky sbírají medaile na světových soutěžích

Šestice taekwondistek z Pelhřimova navštívila hejtmana Kraje Vysočina Vítězslava Schreka. Přinesly s sebou ukázat cenné kovy z turnaje v Albánii. Dívkám se na závodech před třemi týdny podařilo vybojovat pět medailí a celkové třetí místo. Svěřenkyně trenéra Petra Lacka byly úspěšné také na letní Gymnaziádě, která se konala v brazilském Riu de Janeiru.

Taekwondistky hejtmanovi přiblížily pravidla tohoto fyzicky velmi náročného sportu, vysvětlily zakázané techniky nebo systém bodování. „Náš nejzajímavější sportovní zážitek zatím byla právě cesta do Brazílie, kde jsme strávili osm dní. Dlouhodobým cílem jsou Letní olympijské hry v Dakaru 2026, kvalifikovat se na ně mohou dvě sportovkyně z Pelhřimova. Věřím, že máme šanci, protože dívky trénují od malička,“ sdělil Petr Lacek, trenér SK Taekwondo Lacek.

Jeho oddíl je jediným taekwondovým celkem na Vysočině. Povoláním tělocvikář se tomuto sportu věnuje od roku 1992. Taekwondo je více než dvacet let olympijským sportem, z České republiky se ale zatím na olympijské hry nikdo nekvalifikoval.

 Zdroj: www.kr-vysocina.cz