úterý 23.06.2026
Pelhřimovská sportovní převzala dva nové elektromobily

Pelhřimovská sportovní, s.r.o. udělala další významný krok směrem k modernímu a ekologicky šetrnému provozu. V těchto dnech společnost převzala dva nové užitkové elektromobily, které budou sloužit při každodenní správě městských sportovišť a areálů. Na předání do užívání byli přítomni starosta města Pelhřimova Ladislav Med, předseda dozorčí rady společnosti Ing. Josef Koch a jednatel společnosti Martin Mareš.
Pořízení vozidel bylo financováno kombinací dotačních prostředků a podpory města. Na každý vůz získala společnost dotaci ve výši 450 000 Kč z programu Ministerstva životního prostředí. Dalších 550 000 Kč na každý automobil poskytlo město Pelhřimov ze svého rozpočtu.
„Každá investice, která je podpořena dotačními prostředky, má pro město přidanou hodnotu. Těší mě, že společnost aktivně vyhledává možnosti financování mimo městský rozpočet a zároveň pokračuje v modernizaci svého provozu. Nové vozy s elektrickým pohonem jsou příkladem odpovědného přístupu k hospodaření,“ řekl starosta města Pelhřimova Ladislav Med.
Vozidla budou využívána pro provozní a technické činnosti spojené se správou sportovního areálu, zimního stadionu, plaveckého bazénu, fotbalových hřišť, tenisového areálu a dalších sportovišť ve správě společnosti.
„Děkuji zastupitelům města Pelhřimova za schválení finanční podpory tohoto projektu. Velmi si vážím důvěry, kterou naše společnost od města dostává. Zároveň jsem rád, že se nám podařilo vlastní aktivitou získat dotační prostředky z Ministerstva životního prostředí a významně tak snížit náklady na pořízení vozidel. Dlouhodobě usilujeme o modernizaci nejen našeho vozového parku i celého provozu společnosti. Elektromobilita je dnes běžnou součástí fungování moderních organizací a jsme rádi, že se nám podařilo využít dostupné dotační tituly,“ sdělil jednatel společnosti Martin Mareš.
Zdroj: Městský úřad Pelhřimov