Dnes je 15.06.2024

Svátek má Vít

ikonka pocasi 17°C - oblačno

Pelhřimov

Pelhřimovská sportovní je inspirací pro okolní města

Pelhřimovská sportovní je inspirací pro okolní města

Společnost Pelhřimovská sportovní se stala zdrojem inspirace nejen pro Humpolec, ale i pro Havlíčkův Brod. Během pracovní návštěvy, která se konala v úterý 14. května, se sešli nejen zástupci radnice z Humpolce včetně místostarosty Martina Hendrycha, ale i představitelé Pelhřimova, včetně starosty Ladislava Meda, místostarosty Karla Kratochvíla, jednatele společnosti Martina Mareše, bývalého místostarosty Josefa Kocha a další úředníci.

Diskutovalo se o pozitivním dopadu založení společnosti na ekonomiku a fungování sportovišť, což vedlo ke zvýšení efektivity řízení a úspoře nákladů. „Pozitivní dopad tohoto rozhodnutí mělo i v technických službách, které získaly větší fokus na činnosti, které zůstaly v této příspěvkové organizaci, zejména na odpadové hospodářství a na údržbu města a údržbu zeleně. Vznikem nové společnosti došlo celkově ke spokojenosti zaměstnanců, sportovců i návštěvníků,“ uvedl starosta Ladislav Med. Dále probíhala výměna informací a zkušeností v oblasti chystaných projektů, což posílilo propojení mezi městy. Poděkování a pozvání k další spolupráci nechybělo ani na závěr setkání.

Odpoledne téhož dne se do Pelhřimova připojila místostarostka Havlíčkova Brodu, Marie Rothbauerová, která sdílela zájem o inspirativní koncepty Pelhřimovské sportovní. Kromě diskuse o fungování společnosti se také probírala témata jako vizuální identita měst a Portál občana. I tady nechybělo srdečné poděkování a pozvání ke spolupráci.

Tyto interakce ukazují na důležitost sdílení zkušeností a společného úsilí o rozvoj městských struktur a sportovní infrastruktury v regionu. „Tento příklad spolupráce a otevřeného dialogu mezi městy ukazuje, jak důležité je vytvářet silné partnerské vztahy a společně pracovat na podpoře rozvoje a prosperujícího prostředí pro všechny obyvatele. Výměna zkušeností a dobrých praktik může vést k inovacím a zlepšením veřejných služeb a infrastruktury, což prospívá všem zúčastněným stranám,“ konstatoval závěrem starosta Ladislav Med.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov