Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 21°C - jasno

Pelhřimov

Pelhřimov přivítal jednatřicet nových občánků

Pelhřimov přivítal jednatřicet nových občánků

Jednatřicet nových občánků města Pelhřimova a jeho místních částí bylo v pondělí 25. září odpoledne přivítáno v krásném prostředí kostela sv. Víta. Slavnostní Vítání občánků bylo rozděleno na tři části, kdy přítomné děti, rodiče a ostatní účastníky uvítali a přednesli slavnostní projev místostarostové Pelhřimova Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl a vedoucí městské knihovny Iva Rajdlová.

„Drazí rodiče, narodila se Vám krásná miminka. Jsou požehnáním a darem nejen pro Vás, ale i pro všechny ve vašem okolí. Přeji Vám, abyste vždy měli na paměti dobro vašeho dítěte, rozvíjeli jeho talenty, vlohy a charakter,“ uvedl mimo jiné místostarosta Karel Kratochvíl. „Opatrujte se, přeji Vám všem hodně sil,“ dodal závěrem.

Poté rodiče s dětmi přicházeli převzít finanční dar tisíc korun, pamětní list, stříbrnou pamětní minci uloženou v dárkovém pouzdru, dětský bryndáček s nápisem „Občánek Pelhřimova“, knížku pro zachycení důležitých okamžiků prvních let života dítěte a květinu. Městská knihovna zase věnovala rodičům a dětem dárky na podporu čtení a zároveň je pozvala na akce, které připravuje pro své nejmenší návštěvníky.  Slavnostní ceremoniál a dárky ztvárňují symbolické poděkování rodičům, kteří vychovávají budoucí generaci. Setkání bylo zakončeno fotografováním v kolébce. Rodiče, kteří se nemohli obřadu zúčastnit, si mohou některé dárky vyzvednout na pokladně MěÚ Pelhřimov, Pražská.

Celý obřad zpříjemnily hudbou a zpěvem děti a učitelky ze ZUŠ Pelhřimov a MŠ Osvobození. Všem zúčastněným děkujeme, že se s námi přišli podělit o svou radost, bylo i pro nás radostí pogratulovat a předat dárky nejen dětem ale i rodičům. Další vítání občánků se plánuje začátkem jarních měsíců příštího roku.