Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Měsíc v pohybu. Zapojte se také do kampaně Deset tisíc kroků

Měsíc v pohybu. Zapojte se také do kampaně Deset tisíc kroků

Město Pelhřimov se zapojilo podruhé do kampaně „Deset tisíc kroků“, jejíž další ročník vyhlásilo Partnerství pro městskou mobilitu. Výzva se opakuje každý duben a říjen, vždy po celý měsíc. Vrací tak chůzi zpět do všedních dnů, motivuje k pravidelnému pohybu a pomáhá městům vytvářet příjemná místa pro život. Nyní se pravidelně účastní přes 10 000 lidí z Česka i Slovenska.

Účastníci výzvy si na začátku nastaví svůj měsíční cíl (tzn. osobní výzva) a snaží se jej za měsíc splnit. Důležitější, než objem nachozených kroků je pravidelnost, díky níž je naše tělo každý den v pohybu, což funguje jako prevence velké řady onemocnění.

Za nachozené kroky se sbírají body (starší a lidé s vyšším BMI jsou zvýhodněni) a účastníci mohou (ale nemusejí) soutěžit také za naše město Pelhřimov nebo tým (partnerský nebo až 10-ti členný). Speciálně výzva myslí také na firmy a školy, kde spolu třídy nebo firemní týmy soutěží proti jiným školám a firmám, což utužuje třídní i pracovní kolektiv.

Aktivity si mohou lidé zaznamenávat na libovolném zařízení, pro větší přesnost ale doporučujeme chytré sportovní hodinky. Výzva má nově také vlastní aplikaci, ve které lze aktivity zaznamenávat, párovat s chytrými hodinkami, nebo prohlížet statistiky.

Účast ve výzvě je zdarma, pro zájemce je připraven také premium účet, jehož zakoupením podpoří provoz a další rozvoj výzvy. Prémiový účet také odemyká vylepšené funkce portálu, jako je sbírání odznaků, tvorbu kalendáře zážitků nebo vytváření týmu (kapitán týmu musí mít prémiový účet).

Výzva si kromě zlepšení zdraví účastníků klade za cíl také vyvolat diskuse o podobě městského prostoru, který pro pěší mnohdy není dostatečně přívětivý, bezpečný a estetický.

Spolek Partnerství pro městskou mobilitu z.s. se zabývá tématem rozvoje udržitelné městské a regionální mobility a zvyšováním kvality veřejných prostranství. Významným spolupořadatelem akce jsou zapojená města a kraje, která pořádají lokální vyhlášení a komunikují se svými účastníky. Více informací o výzvě, jejích ambasadorech i zajímavostech o chůzi najdete na www.desettisickroku.cz. Zapojte se taky!

 Registrace do po výzvy začala 1. 9. 2023!