Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - oblačno

Pelhřimov

Pelhřimov má výbornou finanční kondici, získal hodnocení „A“

Pelhřimov má výbornou finanční kondici, získal hodnocení „A“

Hospodaření města je dlouhodobě na výborné úrovni. Vyplývá to z vyhodnocení statistických a ekonomických ukazatelů za léta 2018 až 2022. Podle metodologie Rating BI2005 se Pelhřimov může pochlubit nejvyšším oceněním v kategorii “A“.

K ověření finančního zdraví města využívá BI2005 data z veřejně přístupných informačních systémů Ministerstva financí ČR. Ve sledovaném období byly posuzovány dílčí ukazatele, jako například saldo běžného rozpočtu, kapacita samofinancování kapitálových výdajů, ukazatel investiční aktivity nebo podíl kapitálových výdajů a odpisů. Podle dosaženého výsledku vykazoval Pelhřimov v průběhu předchozích pěti letech optimální finanční stabilitu, dostatečnou a přiměřenou investiční aktivitu.

Benchmarkingová iniciativa 2005 (BI 2005) je neformální sdružení obcí s cílem zvyšovat kvalitu a efektivnost prostřednictvím benchmarkingového porovnávání a výměny informací, zkušeností a dobrých praxí. V roce 2023 je zapojeno 86 měst a obcí s rozšířenou působností, jejichž zástupci pracují v 5 paralelních pracovních skupinách. Členská města BI 2005 se porovnávají v 58 agendách – oblastech výkonu zejména přenesené působnosti, provozních a finančních agend, ale také vybraných agend samostatné působnosti.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov