Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Pelhřimov má miss. Lauru Kaiseršot vítal na radnici starosta

Pelhřimov má miss. Lauru Kaiseršot vítal na radnici starosta

Vzácná návštěva dorazila v úterý 3. října na pelhřimovskou radnici. Starosta města Ladislav Med, místostarostové Zdeněk Jaroš a Karel Kratochvíl přivítali miss. Jmenuje se Laura Kaiseršot a je jí teprve sedm. Žákyně místní ZŠ Komenského před pár dny vyhrála soutěž Minimiss České republiky.

Do té se ve třech věkových kategoriích zapojilo na sto dívek z celé republiky. Finálový večer se uskutečnil v divadle Apollo v Praze. Pro Lauru Kaiseršot se ale jednalo jen o završení několikaměsíční cesty. „Laurinka prošla castingem, semifinálem v Třebíči, odkud postoupilo dvacet holčiček. Ty pak soutěžily ve finálovém večeru,“ vyprávěla maminka Laury Jitka.

Soutěže miss v této věkové kategorii jsou spíše soutěží talentů než krásy. Do značné míry rozhoduje šikovnost, kterou dívky předvedou v rámci volné disciplíny. Laura Kaiseršot měla velkou výhodu, že mohla těžit z dovedností, které získala při tréninku sportovní gymnastiky. „Velký dík patří trenérům manželům Svobodovým. Z jejich práce jsme při soutěži miss těžili, Laurinka měla připravenou gymnastickou sestavu,“ informovala Jitka Kaiseršot.

Její dcera patří mezi talentované sportovní gymnastky. „Doma mám třináct medailí, ale ne všechny jsou z gymnastiky,“ svěřila se, když přece jen překonala chvilenku studu. Starosta Ladislav Med se jí následně zeptal, zda dá přednost kariéře modelky nebo sportovní gymnastky. „Nevím. Asi gymnastky,“ dostalo se mu odpovědi. Úspěch v soutěži ale pro mladičkou blonďatou holčičku ale pootevírá dveře i do světa modelingu.

Setkání na radnici zakončil starosta Ladislav Med. „Laurinko, my ti děkujeme, že si nás přišla navštívit a budeme ti přát další úspěchy. Věřím, že o tobě ještě uslyšíme,“ pověděl při chvilce rozloučení.