Dnes je 25.07.2024

Svátek má Jakub

ikonka pocasi 20°C - jasno

Pelhřimov

Pelhřimov má další cyklostezku. Směřuje na Pavlov

Pelhřimov má další cyklostezku. Směřuje na Pavlov

Město Pelhřimov je bohatší o další cyklostezku. Historicky nejdelší cyklostezka pro chodce a cyklisty, která v Pelhřimově prozatím vznikla, je dlouhá přes tři kilometry. Asfaltový pruh nyní spojuje samotné město s obcí Pavlov. Stezka nabízí nejen projížďku kolem malebného toku řeky Bělé, ale i zajímavý, a hlavně bezpečný výjezd cyklistů z Pelhřimova jižním směrem. Cyklisté tak dostali alternativu, jak se vyhnout rušné silnici na Rynárec. Pro chodce navržená stezka křižuje silnici III/11244 přímo v místě autobusové zastávky na trasách Pelhřimov, Rynárec, Horní Cerekev, Počátky, Žirovnice a je zde přímá návaznost pro pěší na turisticky značené cesty „žlutá“ a dále pro přístup do obcí Rynárec a Vokov.

Pelhřimov a okolí nabízí nekonečné množství zajímavých míst a není lepší způsob, jak je poznat zblízka než na kole či pěšky. „S novou cyklostezkou jsme absolutně spokojeni a dle pozitivních ohlasů zajásali samozřejmě i lidé z Pelhřimova a okolí. Dříve museli jezdit na kole či chodit pěšky do práce a za službami po frekventované silnici. Po této trase se lidé nyní dostanou bez obav tam, kam potřebují, a navíc si užijí krásu okolní přírody a pokochají jedinečným výhledem na louky, lesík, říčku či rybník,“ uvedl s obrovským nadšením místostarosta Zdeněk Jaroš. 
„Vzhledem k podzimní nepřízni počasí plánuje město slavnostní otevření až na jaře příštího roku. Součástí bude samozřejmě bohatý doprovodný program, tak jak tomu bylo při otevření cyklostezky u rybníka Stráž. Moc se na to těšíme a všichni jste srdečně zváni,“ doplnil místostarosta.

O termínu slavnostního otevření cyklostezky budou občané včas informováni.

U odstavného parkoviště cyklostezky se také nachází drobná sakrální stavba – kaplička, která byla přestěhována z areálu firmy DEKTRADE. Kapličku dostalo Město Pelhřimov od firmy darem, jelikož pro ni neměli využití. Plánované svěcení kapličky bude součástí slavnostního otevření.

Součástí výstavby cyklostezky, která propojuje pelhřimovský Polní Dvůr a silnici III/11244 na Pavlov, vznikl směrem 
od Stanice technické kontroly nový chodník pro lepší bezpečnost obyvatel. Městu Pelhřimov se výstavbou další cyklostezky podařilo vybudovat infrastrukturu v blízkosti města a umožnit obyvatelům alternativní druh dopravy zejména do zaměstnání.

Výstupem projektu je také nově pořízená doprovodná infrastruktura jako jsou lavičky, odpadkové koše a stojany na kola.