Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 9°C - zataženo

Pelhřimov

Šance pro mladé Sojky. Hostí mistrovství republiky

Šance pro mladé Sojky. Hostí mistrovství republiky

Následující víkend bude Pelhřimov hostit Mistrovství ČR v minibasketbalu v kategorii U11 mix. Od pátku do neděle bude dvanáct nejlepších týmů z Česka bojovat o mistrovský titul. Turnaje se zúčastní také pelhřimovský tým BK Sojky Pelhřimov.

Favorité turnaje se odhadují těžko. Všechny týmy prošly regionálními kvalifikačními turnaji. Teprve na mistrovství však dojde na jejich první vzájemné zápasy. První utkání tak nepochybně rozdají karty. Ani v táboře pořadatelů se o konkrétním výkonnostním plánu nemluví. „Do pořadatelství jsme šli s tím cílem, že jsme chtěli dětem dopřát zážitek v podobě účasti na vrcholné akci. To je pro nás to nejdůležitější,“ sdělila jedna z trenérek Hana Pillerová.

Pro pelhřimovské holky a kluky kategorie U11 bude turnaj vyvrcholením sezony 2023/2024, i když pár přátelských utkání je ještě v květnu a červnu čeká. Po sezoně tým v této podobě končí. Od nového soutěžního ročníku budou kluci a holky působit v oddělených družstvech.

Turnaj Mistrovství České republiky se bude hrát ve sportovní hale v Nádražní ulici v Pelhřimově, ale také v tělocvičně na ZŠ Osvobození.

Rozpis utkání naleznete zde.

Kamil Vaněk