Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Páťáci se dojeli podívat do ZOO na zvířata, která adoptovali

Páťáci se dojeli podívat do ZOO na zvířata, která adoptovali

V loňském roce jsme adoptovali v jihlavské ZOO zvířátka: ježka ušatého, kuskuse novoguinejského a kachničku šedobokou. V letošním roce jsme se za našimi zvířátky dojeli podívat přímo do ZOO. 

Procházku jsme si zpříjemnili samoobslužným programem ZOO v kufru II. nazvaný "KONTINENTY".  Tento projekt nám představil zajímavé informace, zvířátka a aktivity věnované jednotlivým kontinentům. Například v Africe jsme pozorovali opice a zakreslovali jejich končetinu. Tu jsme porovnávali s naší rukou a nohou. Také jsme se proměnili v surikaty a hledali v okolí ideální místo na pozorování toho, co se děje kolem nás. I surikatí strážci mají za úkol hlídat před nebezpečím. 

V Austrálii jsme poznali i naše adoptované zvířátko kuskuse pozemního. Kuskus je jídlo, ale také australské zvíře, které leze po zemi i po stromech. Těch se chytá svým ovíjivým ocasem. 

A takto jsme pokračovali i dalšími kontinenty. Velmi nás zaujaly ukázky lebky kočky divoké, peří labutě černé, srst zebry nebo irbise. Těm se říká levhart sněžný. Musel se přizpůsobit velmi nízkým teplotám. Pohybuje se dlouhými skoky. Dokáže přeskočit i 12 metrů širokou skalní mezeru.

Žáci z 5. B ZŠ Krásovy domky