Dnes je 14.04.2024

Svátek má Vincenc

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Pálení čarodějnic na Masarykově náměstí lákalo

Pálení čarodějnic na Masarykově náměstí lákalo

Akce, která byla netradiční a v prvopočátku vzbuzovala i rozpaky, se vydařila. Pálení čarodějnic na Masarykově náměstí Pelhřimáky lákalo. Dorazilo jich ke dvěma tisícovkám, což v úvodu akce ocenil i místostarosta města Karel Kratochvíl.

„Sešli jsme se na netradičním místě. Vím, že v minulých letech bylo zvykem pálit čarodějnice u Stráže. Proto jsme měli trochu obavy, zda bude hezké počasí a jestli přijdou lidi. Vyšlo obojí. Jsem rád, že je vás tu tolik,“ pronesl před šestou hodinou večerní směrem k plnícímu se náměstí.

Slavnost v centru města si užily hlavně děti. „Líbila se mi čarodějnická stezka,“ pověděla sedmiletá Lucie. Špekáček si stejně jako desítky dalších opekla na jednom z mobilních ohnišť. O zábavu nejmenších se staraly DDM Pelhřimov a Rodinné centrum Pelhřimov, dospělí masitou večeři spláchli pelhřimovským pivem a zaposlouchali se do zvuků country muziky v podání Páťáků.  

Na přípravě a organizaci akce spolupracovaly Město Pelhřimov, Kulturní zařízení města Pelhřimova, Technické služby města Pelhřimova, DDM Pelhřimov, SDH Pelhřimov, SDH Čakovice, HSZ Kraje Vysočina, Městská správa lesů Pelhřimov, Rodinné centrum Pelhřimov, Agentura Dobrý den, Pivovar Poutník a Řeznictví Prokeš.