Dnes je 30.05.2024

Svátek má Ferdinand

ikonka pocasi 10°C - zataženo

Pelhřimov

Oslavila devadesátiny. Baví ji cestování, četba a háčkování

Oslavila devadesátiny. Baví ji cestování, četba a háčkování

Krásné devadesáté narozeniny oslavila v uplynulých dnech paní Eva Říhová z Pelhřimova. Za Město Pelhřimov ji k významnému životnímu jubileu poblahopřáli starosta města Ladislav Med a členka Sboru pro občanské záležitosti Ivana Kociánová. Ti oslavenkyni popřáli pevné zdraví, mnoho spokojenosti a předali květiny a dárkový balíček.

Paní Říhová i ve svém věku oplývá optimismem a humorem. Jen málokdo by této dámě hádal devadesát let. Navzdory vysokému věku stále aktivně cestuje. Její zápal pro poznávání světa ji dovedl do mnoha zemí Evropy, Středního východu i do USA. Vášeň pro objevování nových míst a kultur ji udržuje mladou a energickou. Projevuje velký zájem o vzdělávání a aktivity pro seniory, které ji udržují intelektuálně i fyzicky aktivní. Účastní se různých kurzů a akcí v Hodině H. Vystudovala Univerzitu třetího věku, kterou zakončila promocemi.

Má také vášeň pro literaturu a háčkování. „Miluji čtení knih, ať už jsou to romány, umělci, architektura, památky či historie. Baví mě háčkovat jezevčíky, chobotničky pro nedonošené děti a různé hračky,“ říká usměvavá devadesátnice.

Její háčkovaná dílka cestovala dokonce až do Afriky, což je skvělý příklad toho, jak se umění může dotknout srdce lidí po celém světě. Dalším významným prvkem jejího života, který svědčí o její oddanosti a energii byla také práce v pelhřimovské nemocnici na oddělení patologie, kde působila jako laborantka.  „Pracovala jsem tam až do svých osmdesáti let, moc mě to bavilo a mohla bych pracovat i déle, ale člověk musí vědět, kdy přestat,“ zavzpomínala.

„Paní Říhová je skutečně vzorem vitality a optimismu pro všechny kolem sebe. S úsměvem na tváři nás přivítala 
v krásných šatech a vypadala naprosto úžasně. Její životní příběh je plný zajímavých perliček a inspirativních momentů. Její vitalita, optimismus a vášeň pro život jsou až neuvěřitelné,“ sdělil s úžasem starosta Ladislav Med.
Paní Evě přejeme do dalších let jen to nejlepší – hodně zdraví, štěstí, životní pohody a nekonečnou dávku svěžesti. Její příběh nás všechny inspiruje k tomu, abychom žili naplno a s láskou k životu.                                                             

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov