Dnes je 25.06.2024

Svátek má Ivan

ikonka pocasi 25°C - oblačno

Pelhřimov

Oddíl Wu-shu otevřel tělocvičnu pro bojové sporty

Oddíl Wu-shu otevřel tělocvičnu pro bojové sporty

Bojovníci z oddílu Wu-shu Pelhřimov, uspořádali „Den otevřených dveří“, v nově připravené tělocvičně pro bojová umění a sporty, v ulici Palackého 48 (pod Dolní – Jihlavskou - bránou). Návštěvníci a zájemci z řad veřejnosti si mohli vyzkoušet různé techniky ze všech stylů, které oddíl Wu-shu Pelhřimov vyučuje. Kromě samotného „zkoušení“ se návštěvníci dozvěděli více o tom, jakým způsobem jsou vedeny tréninky nebo jak a v čem se dá soutěžit, a rovněž se mohli podívat i na krátké ukázky všech stylů. 

První ukázkou bylo BJJ (brazilské jiu-jitsu), pak thajský box, následovaný sebeobranou - IPP krav maga, předposlední ukázka patřila wu-shu (kung-fu) a nakonec byly představeny sportovní polokontaktní disciplíny z kickboxu - konkrétně pointfighting a kicklight. 

Mezi ukázkami si všichni mohli „zablbnout“ s kalaki - pěnové meče, nebo při přetahované. Mnohé návštěvníky přilákala možnost si zabouchat a zakopat do pytlů a lap, nebo si vyzkoušet různé techniky pro ovládání zbraní - točení šavlí, holí a dalšími zbraněmi, které měli zástupci a trenéři oddílu k dispozici. Dále se návštěvníci mohli dozvědět více o samotných trenérech. Mimochodem, věděli jste, že většinu ukázek předváděli několikanásobní mistři nejen České republiky, ale i Evropy a světa?

Akci navštívilo víc než šedesát návštěvníků a mezi nimi byli i někteří zastupitelé města, společně s místostarostou Karlem Kratochvílem a také zastupitelé spřáteleného Dolného Kubína s primátorem Jánem Prílepkem. 

„Ani jsme s tak velkou účastí nepočítali a moc si toho vážíme. Chtěli jsme ukázat lidem, že bojová umění jsou opravdu pro každého. Pro někoho může být cvičení smysluplným využitím volného času, pro někoho motivací k překonávání svých hranic, pro někoho k vylepšení fyzické kondice, pro děti zase skvělou přípravou nebo doplňkem dalších sportů. Bojová umění mohou být i o životním stylu a poznáváním něčeho nového a mohou souviset i s každodenním životem nás všech,“ uvedl předseda Wu-shu Pelhřimov, Petr Vaculín.

„Děkujeme všem, kteří na naši akci přišli a užili si „bojové“ dopoledne. Poděkování patří pochopitelně i těm, kteří naši činnost podporují - ať už materiálně, finančně, mediálně nebo jakkoli jinak, dále členům klubu, rodičům za důvěru i spolupráci. Speciálně bych chtěl poděkovat panu Milanovi Havlovi, který nám vyšel vstříc s myšlenkou využití tak velkých prostor právě pro sportovní aktivity a Martinovi Dvořákovi, který je hlavním trenérem a zakladatelem klubu Wu-shu Pelhřimov,“ doplnil.

Zdroj: Oddíl Wu-shu Pelhřimov