Dnes je 24.06.2024

Svátek má Jan

ikonka pocasi 22°C - zataženo

Pelhřimov

Ocenění Vynikající lékař Pelhřimovska převzal Ondřej Škoda

Ocenění Vynikající lékař Pelhřimovska převzal Ondřej Škoda

Slavnostním bodem jednání Okresního sdružení České lékařské komory (OS ČLK), které se uskutečnilo 15. listopadu ve stravovacím provozu Nemocnice Pelhřimov, bylo udělení prestižního ocenění „Vynikající lékař Pelhřimovska“. Ocenění pro lékaře našeho okresu, který významným způsobem přispěl k rozvoji medicíny nebo ji obohatil mimořádným činem, bylo letos předáno už posedmé. Vynikajícím lékařem Pelhřimovska se stal MUDr. Ondřej Škoda, Ph.D., který působí na pozici primáře neurologického oddělení největší krajské nemocnice v Jihlavě.

„Velice si tohoto ocenění vážím a moc děkuji. Samozřejmě děkuji za týmovou spolupráci všem kolegům a ocenění nenáleží tedy pouze mě, ale všem s kým pracuji. Mé srdce je na Pelhřimovsku, kamkoliv půjdu. I když jsem z větší částí úvazku v Jihlavě, tak velkou část své pracovní kariéry jsem působil v Pelhřimově a stále zde částečně pracuji dodnes, a doufám, že tomu bude tak i nadále,“ uvedl mimo jiné ve své děkovné řeči.

"Přál bych si, aby na Vysočině vzniklo centrum, které zabezpečuje mechanické rekanalizace, což je zásadní terapeutickou metodou u okluzí velkých tepen - odstranění trombu vnitřkem cévy. Beru to jako další úkol, bohužel nezáleží pouze na mě, je potřeba mít v týmu také intervenční radiology," pohovořil mimo jiné závěrem o plánech do budoucna. Společně s kolektivem lékařů vydali první monografii Neurosonologie, která dokonce získala v roce 2004 ocenění za nejlepší vědeckou publikaci roku a od té doby se tento obor rozvíjí. Publikace Neurosonologie je první knihou, jež shrnuje poznatky o ultrasonografické diagnostice krku, hlavy a mozku u dospělých, se zvláštním zřetelem k vyšetření cévních struktur.

Do pomyslné síně slávy se tento vynikající lékař dostal díky skvělé a obětavé práci a stal se bez pochyby výraznou lékařskou osobností. Na nejvyšší možné úrovni zvládl techniku ultrasonografie, zvláště v řečišti vertebrálním a vertebrobazilárním. Svým morálním jednáním se zároveň stal příkladem a vzorem pro své kolegy. Moudrost, skromnost, nezištnost, pracovitost, lidskost, kolegialita a ochota vždy pomoci, tak to jsou hlavní charakteristické rysy tohoto vynikajícího lékaře.

Mezi hosty jednání OS ČLK nechyběl ani starosta Pelhřimova Ladislav Med. Ten poděkoval za pozvání a pohovořil o výborné spolupráci mezi městem a pelhřimovskou nemocnicí. „Snažíme se vycházet maximálně vstříc požadavkům nemocnice, jelikož fungující zdravotnictví je pro nás zásadní prioritou. Budeme nadále nemocnici podporovat, ať už se jedná o finanční podporu či pomoc s ubytováním lékařů. K dnešnímu dni bylo nemocnici poskytnuto dvacet sedm městských bytů,“ uvedl. Zároveň popřál mnoho úspěchů lékařům a zdravotnickému personálu v jejich mimořádně náročné a složité práci.

Zdroj: Městský úřad Pelhřimov